Według dokumentu, który widział Bloomberg, Zhu dostarczył oświadczenie osobiście 19 sierpnia. Zhu stwierdza w nim, że Teneo „nie przedstawił całkowicie kompletnej lub dokładnej wersji wydarzeń” sądowi w Singapurze, który przychylił się do wniosku Teneo o dostęp do akt 3AC w Singapurze 22 sierpnia.

Firma doradcza Teneo została wyznaczona w czerwcu do likwidacji aktywów 3AC przez sąd na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, gdzie 3AC z siedzibą w Singapurze przeniósł swoją rejestrację. Fundusz ogłosił również zamiar przeniesienia swojej siedziby do Dubaju.

Według oświadczenia, Teneo błędnie przedstawił operacje i relacje między podmiotami związanymi z 3AC, a także linię czasową wydarzeń. Zhu stwierdził, że Three Arrows Capital Pte Ltd (TACPL) była zarejestrowana w Singapurze do 31 lipca 2021 roku. 1 września tego roku została zastąpiona przez ThreeAC Ltd z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych jako podmiot zarządzający funduszem głównym i dwoma funduszami powiązanymi – Three Arrows Fund Ltd, zarejestrowanym na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, oraz Three Arrows Fund LP, zarejestrowanym w amerykańskim stanie Delaware.

Powiązane: Celsius, 3AC pokazali, dlaczego więcej działań finansowych musi być na łańcuchu

Z powodu tej struktury TACPL może nie być w stanie spełnić żądań Teneo o udzielenie informacji, jak stwierdził Zhu, co może doprowadzić do „potencjalnie drakońskich konsekwencji wynikających z korzystania przez Likwidatorów z szerokich uprawnień”, aż do grzywien i uwięzienia urzędników i przedstawicieli TACPL za obrazę sądu.

Teneo odpowiedziało w oświadczeniu na oświadczenie Zhu, mówiąc: „Wspólni likwidatorzy zdecydowanie nie zgadzają się ze stanowiskami przedstawionymi w oświadczeniu Su Zhu. […] Pozostajemy optymistami, że strony te zapewnią dostęp do kompletnej dokumentacji i wszystkich istotnych informacji, co pozwoli nam w pełni wywiązać się z naszych obowiązków w interesie wierzycieli 3AC.”

3AC ma długi sięgające 3 mld dolarówa jej upadek wywołał efekt falowy w całej branży.