Algoracle, a zdecentralizowana sieć wyroczni, która łączy blockchain Algorand ogłosiła dziś, że niedawno zamknęła rundę finansowania zalążkowego na kwotę 1,5 miliona dolarów (USD), co pomoże przyspieszyć rozwój i uruchomienie rodzimej zdecentralizowanej sieci wyroczni Algorand.

Runda zalążkowa Algoracle została przeprowadzona przez Borderless Capital, przy dużym wkładzie Algorand Foundation, Valhalla Capital i Big Brain Holdings, a dopełnili ją inwestorzy strategiczni Xpand Capital, Parea Capital, OrcaDAO, GMI Capital i EXA Finance. Dzięki wsparciu tych wszystkich organizacji, runda zalążkowa zakończyła się sukcesem i przyniosła wspomnianą wcześniej kwotę 1,5 miliona dolarów, ku wielkiej radości społeczności.

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy wesprzeć Algoracle i ich wizję wprowadzenia danych na łańcuch w sposób zdecentralizowany. Pomoże to deweloperom w tworzeniu bardziej zaawansowanych aplikacji i inteligentnych kontraktów, umożliwiając innowacyjne i przełomowe przypadki użycia na blockchainie Algorand” – powiedział David Garcia, CEO i partner zarządzający Borderless.

Aby uzyskać dane, inteligentne kontrakty zbudowane na Algorand mogą wywoływać kontrakt Algoracle feed dla wartości. W najbliższych miesiącach Algoracle planuje również wprowadzenie feedów sportowych, kryptowalutowych, giełdowych i pogodowych.

Fundacja Algorand wyraziła się następująco o Algoracle: „Algoracle jest główną wyrocznią Algorand, zbudowaną natywnie na Algorand dla i przez deweloperów Algorand. Jesteśmy podekscytowani tym, co nas czeka!”.


Źródło artykułu