Po ostatnim zastoju, bitcoin w końcu zaczął się poruszać i spadł do sześciotygodniowego minimum poniżej 20 000 dolarów.

Większość altcoinów również jest na czerwonym tle. Ethereum spadło do 1500 dolarów, a SOL, ADA i AVAX spadły nawet o 8% w ciągu jednego dnia.

Bitcoin spadł poniżej 20 tysięcy dolarów

Ostatni tydzień był szczególnie szkodliwy dla głównej kryptowaluty, która w ciągu kilku dni spadła z 25 200 do 21 000 dolarów. Po tej zwiększonej zmienności aktywa uspokoiły się i przez większość kolejnych dni handlowano nimi w przedziale między 21 000 a 22 000 dolarów.

W czwartek próbował osiągnąć ten ostatni poziom, ale został zatrzymany w miejscu. W związku z tym został zepchnięty z powrotem do poziomu 21 500 USD. donosi . wczoraj.

Jednak Jerome Powell zwrócił się do narodu i powtórzył wcześniejsze wypowiedzi Fedu o próbie obniżenia inflacji do 2%. Choć w przeszłości mówiono o tym wielokrotnie, miało to natychmiastowy wpływ na cenę BTC.

W ciągu kilku godzin bitcoin spadł o ponad 1000 dolarów i zszedł poniżej 20 500 dolarów. Sytuacja pogorszyła się dziś, gdy BTC zszedł poniżej 20 000 dolarów po raz pierwszy od połowy lipca. Jak można się spodziewać, spowodowało to likwidacje o wartości milionów dolarów.

Jak na razie odbija się od niej i handluje tuż nad tą pożądaną linią, ale jej kapitalizacja spadła poniżej 400 miliardów dolarów.

BTCUSD. Źródło: TradingView

Alts See Red

Jak to zwykle bywa, gdy BTC kieruje się mocno na południe, tak samo dzieje się z większością altcoinów.

Ethereum było do niedawna jednym z najlepiej radzących sobie, być może napędzanym przez szum wokół nadchodzącego Merge. W związku z tym dwa dni temu ETH poszybowało powyżej 1 700 dolarów. Dziś jednak druga co do wielkości kryptowaluta spadła poniżej 1500 dolarów, tracąc w tym czasie ponad 200 dolarów.

Cardano spadło o 8,5% w ciągu jednego dnia, Solana o 7%, a Avalanche o 8%. Binance Coin, Ripple, Dogecoin, Polkadot, Shiba Inu i Polygon również są głęboko na czerwonym tle, choć z nieco mniej szkodliwymi spadkami.

Monety alternatywne o niższej i średniej kapitalizacji znajdują się w podobnym niekorzystnym stanie. W rezultacie w ciągu jednego dnia z rynku kryptowalut zniknęło ponad 80 miliardów dolarów i po raz pierwszy od prawie miesiąca spadł on poniżej 1 biliona dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto
Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto
OFERTA SPECJALNA (sponsorowana)

Binance Free $100 (Exclusive): Użyj tego linku aby się zarejestrować i otrzymać 100$ gratis i 10% zniżki na Binance Futures w pierwszym miesiącu. (terminy).

Oferta specjalna PrimeXBT: Skorzystaj z tego linku aby się zarejestrować i wpisz kod POTATO50, aby otrzymać do 7000$ na swoje depozyty.

Disclaimer: Informacje znalezione na CryptoPotato są informacjami autorów cytowanych. Nie stanowią one opinii CryptoPotato na temat kupna, sprzedaży lub posiadania jakichkolwiek inwestycji. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych zaleca się przeprowadzenie własnych badań. Korzystaj z podanych informacji na własne ryzyko. Więcej informacji znajdziesz w sekcji Zrzeczenie się odpowiedzialności.

Wykresy kryptowalut przez TradingView.


Źródło artykułu