Rynek NFT X2Y2 stara się utrzymać swoich klientów, wprowadzając opcję, która pozwala kupującym określić wysokość opłaty licencyjnej, jaką chcą wnieść do projektu NFT.

Rynek NFT uaktualnił się o 26 sierpnia, opisując szczegółowo, w jaki sposób będą dzielone tantiemy z platformy w przyszłości.

Tantiemy to opłaty, które przysługują twórcy projektu NFT nawet po jego wyprzedaniu. Twórcy mogą ustalić wysokość opłaty procentowej, którą kupujący będzie obciążony za zakup ich zasobów.

Dzięki nowej aktualizacji przez X2Y2, Kupujący na platformie mają swobodę określenia kwoty, jaką chcieliby przeznaczyć na projekt NFT. Domyślna kwota jest jednak ustalana na podstawie prośby twórców, ale może być łatwo dostosowana przez kupującego.

X2Y2 chce utrzymać niskie opłaty

X2Y2 pracuje nad zapewnieniem jak najniższych opłat na swojej platformie. Obecnie nie pobiera opłat za gaz za wystawienie NFT, złożenie oferty lub obniżenie ceny.

W lipcu X2Y2 zdecydował się na utrzymanie swoich opłat handlowych na poziomie 0,5%, podczas gdy OpenSea i LooksRare pobierają odpowiednio 2,5% i 2%.

W ramach starań o zatrzymanie swoich użytkowników, rynek NFT stwierdził, że musi odpowiedzieć na trend royalty-free zapoczątkowany przez SudoSwap.

Dyrektor ds. rozwoju biznesu w X2Y2 powiedział w discord chat:

Po wejściu Sudoswap i oczywiście wielu kupujących, którzy przyjeżdżają tam ze względu na 0% opłat licencyjnych, znalezienie „czegoś”, co pozwoli nam nadal konkurować, a jednocześnie nie będzie przeszkadzać twórcom, było bardzo skomplikowane.

Jeden z zaniepokojonych użytkowników poddał jednak w wątpliwość trwałość tego modelu w dłuższej perspektywie, jeśli kupujący zdecydują się unikać płacenia tantiem.

Jeśli wszyscy tak robią i twórcy nft przestaną otrzymywać tantiemy, to jak ekosystem może przetrwać?

X2Y2 wygenerował 8,326 ETH jako opłaty i obecnie posiada 1,782,328 ETH w całkowitym wolumenie na platformie, według Dune Analytics.

Posted In: NFT, Płatności
Źródło artykułu