Występ Eminema i Snoop Dogga na rozdaniu nagród Video Music Awards (VMA) podzielił opinie, a niektórzy fani ostro skrytykowali element Bored Ape Yacht Club (BAYC).

Bored Ape Yacht Club (BAYC) nie może uratować MTV

MTV’s VMA 2022 odbyła się 28 sierpnia w Prudential Center w Newark w stanie New Jersey. Jak można się było spodziewać, gwiazdy ustawiły się na czerwonym dywanie, prezentując swój wybór strojów z odsłoniętymi pośladkami i męskimi strojami w stylu gender-fluid, które były dominującymi tematami wieczoru.

„MTV VMAs 2022 celebruje najlepsze teledyski minionego roku i zawiera niezapomniane występy, hołdy i występy największych gwiazd muzyki.”

Pierwsze VMA odbyło się 14 września 1984 roku i szybko stało się autorytetem w popkulturze. Jednak w ostatnim czasie, podobnie jak w przypadku Oscarów, popularność VMA zaczęła spadać.

Artykuł z 2019 roku z Washington Post stwierdził, że ostatnie występy na VMA „były godne uwagi, ponieważ nie były godne uwagi”. W dalszej części artykułu zwrócono uwagę na słabnący wpływ MTV na kulturę oraz na wyraźny brak ostrości w ostatnich występach.

„VMA to kolejna okazja, by podrapać się po głowie i zastanowić się, dlaczego ten program wciąż istnieje i jak długo jeszcze będzie się męczył na obrzeżach głównego nurtu popkultury”.

Mimo to, chcąc odzyskać część kulturowego zeitgeistu, Eminem i Snoop Dogg zwrócili się do BAYC w swoim wykonaniu „From the D 2 the LBC”, które zawierało mieszankę żywej sceny i nagranych wcześniej animacji inspirowanych Bored Ape.

Jednak nie tylko nie przyniosło to parze kulturowej wiarygodności, ale także część publiczności, która w większości nie znała się na tańcu, wyraziła swoją dezaprobatę, nazywając występ „cringe”.

Fani rapu nie zachwyceni

W komentarzach na YouTube pojawiła się mieszanka kontrastujących ze sobą opinii. Niektórzy chwalili „super wyrazisty” wokal Eminema i długowieczność pary. Inni nie byli zachwyceni „kreskówkowymi efektami”.

„To było straszne. Próbują tam umieścić stare legendy, żeby przypodobać się młodym graczom-nerdom? Kto, do cholery, chce zobaczyć przedstawienie z kreskówki na żywo?

Na Reddicie i Twitterze, które mają bardziej zorientowaną w temacie kryptowalut publiczność, negatywne komentarze były bardzo ostre. Jeden z użytkowników uznał się za fana Eminema i stwierdził, że występ „rozśmieszył mnie tym, jak bardzo był żałosny”, a także potępił jakość animacji BAYC.

W stosunkowo długim poście sugerował, że para „sprzedała się” za promowanie i przyzwalanie na „nft sh*t, o którym nikt nie mówił”. Dodał, że wolałby, żeby Eminem przeszedł na emeryturę, niż żeby szedł tą drogą.

Inny powiedział, że musiałby być naćpany jak Snoop Dogg, żeby włożyć pieniądze w „obrazy” BAYC i wspierany przez JPMorgan blockchain Ethereum, nawet z „ochroną Genslera”.
Źródło artykułu