Su Zhu – jeden z założycieli zagrożonego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital (3AC) – podobno obawia się, że może zostać ukarany surowymi karami prawnymi. W szczególności Singapurczyk powiedział, że on, Kyle Davies i inni członkowie zarządu mogą zostać ukarani „grzywnami i więzieniem” za kierowanie firmą z problemami.

Pod koniec czerwca sąd na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych nakazał 3AC likwidację. Wkrótce potem wiele firm kryptowalutowych potwierdziło zaangażowanie w tę upadłą firmę, a jej główni dyrektorzy Su Zhu i Kyle Davies podobno uciekli z Singapuru.

Wyrok więzienia puka do drzwi

Zgodnie z najnowszym raportem Bloomberg raportZhu złożył swoje oświadczenie osobiście w Tajlandii kilka tygodni temu. Stwierdził w nim, że jest zaniepokojony „potencjalnie drakońskimi konsekwencjami wynikającymi z korzystania przez likwidatorów z ich szerokich uprawnień”. Dyrektor obawia się, że istnieje realna szansa, że on i kilku innych menedżerów organizacji trafi za kratki.

Firma doradcza wyznaczona przez sąd na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych do likwidacji aktywów 3AC – Teneo – „zdecydowanie nie zgodziła się” z opinią Zhu, że jego prawnicy przekroczyli swoje uprawnienia.

„Pozostajemy optymistami, że strony te zapewnią dostęp do kompletnej dokumentacji i wszystkich istotnych informacji, aby umożliwić nam pełne wywiązanie się z naszych obowiązków w interesie wierzycieli 3AC” – dodano w oświadczeniu firmy.

Osobna grupa prawników niedawno oskarżyła Su Zhu i Kyle’a Daviesa o brak współpracy pomimo znacznych szkód, jakie ich firma wyrządziła użytkownikom. Ponadto twierdzili, że duet opuścił Singapur i ich miejsce pobytu jest nieznane:

„Zagraniczni przedstawiciele rozumieją i wierzą, że podczas gdy dłużnik prowadził pewne operacje w Singapurze, obecne miejsce pobytu pana Daviesa i pana Zhu pozostaje nieznane. Mówi się, że opuścili oni Singapur”.

Upadek 3AC został uznany za znaczący cios dla sektora, ponieważ niektórzy z jego głośnych wierzycieli to BlockchainCom i Voyager Digital. Niektóre źródła szacowały, że fundusz hedgingowy posiada około 3,5 mld dolarów dla 27 firm.

Jak Zhu i Davies wyjaśnili krach

Po dłuższym okresie milczenia Zhu i Davies w końcu opowiedzieli o problemach swojej firmy i o tym, co spowodowało jej upadek kilka tygodni temu. Na stronie argumentowali że kombinacja zakładów jednokierunkowych i akomodacyjnych umów kredytowych, które upadły w tym samym czasie, zapoczątkowała trend spadkowy, podczas gdy później krach na rynku kryptowalut pogłębił ten spadek.

Zhu uważa, że „gwoździem do trumny” dla Three Arrows Capital był moment, w którym bitcoin spadł z ponad 30 000 dolarów do poziomu poniżej 20 000 dolarów. Wbrew oskarżeniom, jakie padły pod ich adresem, dyrektor wykonawczy powiedział, że on i jego partner zrobili wszystko, co możliwe, aby zapobiec katastrofie:

„Ludzie mogą nas nazwać głupimi. Mogą nas nazywać głupimi lub mieć urojenia. I, przyznam się. Może. Ale powiedzą, że zabrakło mi pieniędzy w ostatnim okresie, w którym faktycznie odłożyłem więcej moich osobistych pieniędzy”.

Zhu nie potwierdził plotek na temat tego, czy obecnie mieszka w Dubaju. Zapewnił jednak, że on i Davies są w stałej współpracy z odpowiednimi władzami Singapuru.

OFERTA SPECJALNA (sponsorowana)

Binance Free $100 (Exclusive): Użyj tego linku aby się zarejestrować i otrzymać 100$ gratis i 10% zniżki na Binance Futures w pierwszym miesiącu. (terminy).

Oferta specjalna PrimeXBT: Skorzystaj z tego linku aby się zarejestrować i wpisz kod POTATO50, aby otrzymać do 7000$ na swoje depozyty.


Źródło artykułu