W ciągu ostatnich kilku dni wieloryby Ethereum (ETH) znalazły się w szaleństwie zakupów, ponieważ ich akumulacja trwa.

Dostawca wiedzy rynkowej Santiment potwierdzone:

„Adresy Whale posiadające 10K lub więcej ETH dodały 200K ETH ze słabych rąk od 20 stycznia, o wartości ~$497,2M.”

Tak ogromna kumulacja nie była widziana w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, co sugeruje, że wieloryby wracają do swojej gry w kupowanie.

Rynek kryptowalut został wgnieciony przez masowe upłynnienia, które sprawiły, że Ethereum uderzyło w 6-miesięczne minimum. W rezultacie liczba adresów ETH w zyskach osiągnęła 5-miesięczne minimum, nawiązał . do przez firmę Glassnode zajmującą się analizą kryptowalut.

Obraz

Źródło: Glassnode

Niemniej jednak, rozwój wydarzeń, takich jak ogromne nagromadzenie wielorybów, oferuje bycze nastroje. Ethereum spadło o 2,32% w ciągu ostatnich 24 godzin, aby uderzyć w $2,435 podczas handlu intraday, wg. CoinMarketCap.

Druga największa kryptowaluta napotyka godny uwagi opór na poziomie 2500 dolarów, który musi pokonać, aby nastąpiło odbicie, według . analityka kryptowalutowego Ali Martineza.

Z drugiej strony, istotne wsparcie leży w strefie 2200 dolarów, ponieważ około 360 tysięcy adresów posiada 9,6 miliona ETH.

Trader opcji John Wick uważa, że Ethereum konsolidowało formację dna próbując się wybić. Stwierdził on:

„Ethereum pokazując ten sam wzór dna próbuje wybić się ze strefy oporu. Potrzebuje zobaczyć więcej wzrostów od Bitcoin do wybicia.”

Image

Źródło: TradingView

Analitycy rynku wyemitowali podobne odczucia pod pseudonimem TheCryptoCactus, że podróż Ethereum w kierunku 3000 USD zostałaby osiągnięta, jeśli opór na poziomie 2850 USD zostałby zamieniony na wsparcie.

„Jeśli longowałeś dno, łatwo jest się tutaj zabezpieczyć. Trzeba uzyskać ważne S/R flip z 2850 USD. Osobiście wolałbym poczekać, aż ponownie przerzucimy 3000$ do wsparcia i wtedy po prostu zająć ogromną pozycję” – zaznaczył TheCryptoCactus.

Źródło obrazka: Shutterstock
Źródło artykułu