Globalny rynek kryptowalut po raz kolejny stracił impet po fazie odreagowania na początku tego tygodnia z sygnałami wyprzedaży. Cena Ethereum (ETH), drugiej co do wielkości kryptowaluty na świecie, spada dziś o 6%, oscylując wokół 1800 dolarów.

Pokazuje to, że niedźwiedzie pozostają pod kontrolą, a zwyżka z pierwszego tygodnia nie była niczym więcej niż rajdem rynku niedźwiedzia. Przy ogromnym wolumenie ETH migrującym na giełdy, wyprzedaż Ethereum i innych kryptowalut może jeszcze bardziej przyspieszyć. Według Santiment, dostawcy danych on-chain:

Po długotrwałym ruchu monet z giełd, który rozpoczął się w sierpniu 2020 roku, w ciągu ostatniego tygodnia na giełdy powróciło Ethereum o wartości 2,21 miliarda dolarów. Jest to najdłuższa seria powrotów ETH na giełdy od maja 2021 roku.

Cena Ethereum (ETH) doznała poważnej korekty, wraz z całym rynkiem kryptowalut, po ogromnym skoku w zeszłym roku. Od początku roku cena Ethereum spadła o 50%. Co więcej, dominacja ETH na rynku kryptowalut kurczy się, spadając o ponad 20% w zeszłym roku do około 18% obecnie.

Investors Focus Shift Away From ETH Due To Sell-Offs

Inwestorzy instytucjonalni tracą wiarę w Ethereum, według badań opublikowanych na początku tego tygodnia przez CoinShares. Po zeszłotygodniowym załamaniu rynku inwestorzy instytucjonalni przeprowadzili polowanie na dolne poziomy. Jednak zdecydowali się oni na zwiększenie swojego zaangażowania w inne altcoiny w stosunku do Ethereum.

Według raportu CoinShares „Po tym, jak stablecoin UST stracił ostatnio swój peg, uwaga inwestorów kieruje się w stronę Bitcoina. Tutaj 39% inwestorów twierdzi, że Bitcoin ma najbardziej obiecujące perspektywy wzrostu. Starając się uzupełnić aktywa w czasie spadku rynku, inwestorzy zwiększyli swoje udziały w aktywach cyfrowych z 0,5% do 1%. Według ankiety, inwestycje w DOT, ADA i XRP rosną kosztem spadku ceny Ethereum.”

Deweloperzy przygotowują się do wydania The Aktualizacja merge do sieci testowej Ropsten w przyszłym tygodniu, pomimo ciągłego spadku ceny ETH

Czy ta publikacja była pomocna?


Źródło artykułu