USDC, drugi wiodący stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, został uruchomiony na blockchainie Avalanche jako token natywny. Wcześniej użytkownicy chcący zdobyć USDC w Avalanche musieli pomostować go przez Ethereum. Teraz, Circle, emitent usd coin (USDC), pozwoli użytkownikom na wybijanie tokenów bezpośrednio na C-Chain Avalanche, oszczędzając na opłatach i eliminując potrzebę mostów, aby owinąć ten token.

Natywne wsparcie USDC na Avalanche

Circle, emitent USDC, posiada m.in. ogłosił . uruchomienie swojego stablecoina w sieci Avalanche. Circle spodziewa się, że ten rozwój stworzy nowe możliwości i opcje płatności dla projektów rozwijanych specjalnie w ekosystemie Avalanche. Podczas gdy użytkownicy Avalanche mieli już stablecoin dostępny w łańcuchu, był on w stanie zawiniętym, a użytkownicy musieli go mostkować z jego wersji Ethereum.

Było to postrzegane przez niektórych jako powodujące tarcia ze względu na związane z tym opłaty. Teraz użytkownicy platformy Circle będą mogli wybijać i wymieniać USDC bezpośrednio na szczycie łańcucha C Avalanche. Jeremy Allaire, dyrektor generalny Circle, stwierdził .:

Z USDC jako wiodącą dolarową walutą cyfrową dla zdecentralizowanej gospodarki, ta integracja będzie instrumentalna dla programistów i społeczności szukających udziału w jednym z najszybszych, organicznie rozwijających się ekosystemów w kryptowalutach.

John Wu, prezes Ava Labs, również skomentował uruchomienie, stwierdzając, że to partnerstwo może pomóc użytkownikom w rozwiązaniu problemów z wykorzystaniem fiat do różnych celów. Podkreślił on:

Fundamentalna restrukturyzacja starszych płatności i infrastruktury finansowej jest nie tylko uzasadniona, ale i spóźniona. Razem, Avalanche i Circle będą pionierami rozwiązań dla tych systemowych wyzwań.

Strategia Circle dotycząca wielu łańcuchów

Ten najnowszy ruch jest częścią polityki ekspansji Circle zapowiedziało w czerwcu, dążąc do uruchomienia na dziesięciu kolejnych blockchainach, mając na celu zwiększenie swojej obecności w środowiskach defi. Realizacja tej strategii postępuje od tego czasu, z USDC uruchomienia na Tron i teraz, Avalanche.

Ta polityka ekspansji została podana jako jedna z przyczyn wzrostu USDC w tym roku, który doświadczył 10-krotnego wzrostu kapitalizacji rynkowej. Począwszy od 1 stycznia, w obiegu było nieco ponad 4 miliardy USDC, a obecnie jest 40 miliardów monet, przy czym liczba ta wciąż rośnie. Jednakże, nawet z tym całym wzrostem, jest to jeszcze drugi do USDT, którego kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 77 miliardów dolarów.

Co sądzicie o uruchomieniu USDC na Avalanche? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

Bitcoin News
Aktualności, Avalanche, Circle, ekspansja, Jeremy Allaire, John Wu, multichain, USDC


Źródło artykułu