Tetrix Network i portfel kryptowalutowy Pitaka ogłosiły dziś wprowadzenie Tetrix Link, karty NFC, która umożliwia użytkownikom wybieranie i przechowywanie informacji, takich jak osobiste dane kontaktowe i odpowiednie konta w mediach społecznościowych, oraz dzielenie się tymi danymi po dotknięciu lub zbliżeniu karty do urządzenia mobilnego obsługującego technologię NFC.

Oferując łatwy w nawigacji UI wsparty blockchainem, Tetrix Link może funkcjonować jako dowolna karta identyfikacyjna lub kluczowa. Docelowo będzie również przechowywał dane o znaczeniu krytycznym oraz inne dokumenty fizyczne, takie jak świadectwa szczepionek i dane wewnątrz NFT dla określonych przypadków użycia.

Aby korzystać z Terix Link, użytkownicy muszą pobrać najnowszą wersję programu Pitaka aplikacja mobilna. Następnie zarejestruj się na stronie https://link.tetrix.xyz i wypełnij dane osobowe i kontaktowe wymagane w tablicy rozdzielczej.

Po zakupie karty użytkownicy otrzymują kod uwierzytelniający, który umożliwia połączenie tablicy rozdzielczej z kartą Tetrix Link. Na koniec udostępnij dane, przykładając kartę do urządzenia z funkcją NFC i nie wyjmuj jej, dopóki informacje nie pojawią się na ekranie.

„Dzięki Tetrix Link możesz łatwiej udostępniać dane swoim współpracownikom i wyeliminowałbyś potrzebę posiadania wielu wizytówek, ponieważ dane wielu zasobów są przechowywane wewnątrz sieci. Możesz kontrolować, które informacje mają być udostępniane, a ponadto do udostępniania wystarczy link lub kod QR.”
– Felix Asuncion, Co-Founder & Chief Revenue Officer Tetrix Network

Mając na celu odtworzenie sposobu, w jaki używamy naszych fizycznych portfeli, Tetrix Link pozwala użytkownikom zabezpieczyć inne formy samodzielnego przechowywania danych. Wszystkie dane potrzebne do prezentacji znajdują się na poręcznej, małej karcie, a potencjalni rozmówcy muszą tylko przytknąć kartę do swoich telefonów z funkcją NFC.

Na karcie znajduje się kod QR na wypadek, gdyby telefon nie obsługiwał NFC. Ponadto, jeśli w momencie transferu nie ma połączenia z internetem, odbiorca może zapisać link w zakładce i uzyskać do niego dostęp później. W późniejszych wersjach Tetrix Link umożliwi użytkownikom dostęp do danych również w trybie offline.

W przygotowaniu jest także druga wersja, w której użytkownicy będą mogli dodać swoje CV i intro o sobie, a także zarezerwować swój terminarz lub stworzyć kalendarz po dotknięciu karty w telefonie z funkcją NFC.

Przyszłe aktualizacje karty mają umożliwić użytkownikom przesyłanie i odbieranie kryptowalut za pośrednictwem portfela Pitaka, otrzymywanie przywilejów jak w przypadku kart lojalnościowych lub nagród, a także płacenie za towary i transport.

Więcej informacji o Tetrix Link kliknij tutaj.


Źródło artykułu