Reklama

&nbsp

&nbsp

Kłopoty prawne współtwórcy upadłego ekosystemu Terra, Do Kwon’a, narastają, gdy Binance rozpoczyna dochodzenie w sprawie zarzutów stawianych przez insidera Terra 'FatManTerra’.

Binance wnika głębiej w zarzuty FatManTerra przeciwko Terra, Do Kwonowi

Kiedy kilka miesięcy temu stablecoin TerraUSD (UST) i LUNA skradły show w kryptosferze, inwestorzy oszaleli. Te dwie kryptowaluty przyniosły niesamowite zyski tym, którzy wcześnie się w nie zaangażowali i wydawało się, że Do Kwon i jego projekty nie mogą zrobić nic złego na rynku kryptowalut.

Po tym, jak UST i LUNA w błyskawicznym tempie wróciły na ziemię, a teraz pojawiają się niepokojące problemy prawne.

Rozmawiając z Fortune dot. wsparcia Binance dla Terra CEO Changpeng „CZ” Zhao stwierdził, że był bardzo zaskoczony, gdy doniesienia ujawniły, że Kwon stworzył Basis Cash, wcześniejszy nieudany projekt algorytmicznego stablecoina. Przyznał, że jego zespół powinien był się lepiej postarać, jeśli chodzi o due diligence.

CZ twierdzi, że nigdy nie rozmawiał bezpośrednio z twórcą Terra, nawet po gwałtownym spadku wartości UST i LUNA. Co ciekawe, szef Binance śledził tweety FatManTerra. W rzeczywistości doradził on teraz swojemu zespołowi, by dokładniej przyjrzał się zarzutom stawianym Kwonowi i Terrze przez to konto.

Reklama

&nbsp

&nbsp

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, FatManTerra, który twierdzi, że jest związany z Terra’s Research Forum, po upadku Terry podzielił się ostrymi demaskacjami Terraform Labs, Straży Fundacji Luna i samego Kwon’a.

Anonimowe konto oskarżyło wcześniej firmę Terra i jej CEO o manipulowanie cenami UST i LUNA poprzez płacenie różnym giełdom kryptowalutowym i operatorom zewnętrznym, co spowodowało, że użytkownicy ponieśli ogromne straty. Konto twierdziło również, że Kwon i inni najlepsi pracownicy firmy Terra „zarabiali oszałamiające nagrody rolnicze, nieobciążeni przez insider trading, korekty tokenomics i bariery wejścia na rynek.”

FatManTerra zarzucił również firmie Terra, że nie zwróciła pieniędzy drobnym rolnikom, którzy stracili je podczas akcji de-pegowania UST.

Rosnące problemy prawne firmy Terra

Pożar śmietnika w firmie Terra wciąż wymyka się spod kontroli.

Po katastrofalnym upadku sieci Terra na początku tego miesiąca, wielu oskarżyło Do Kwona o nieuczciwą grę. Krytykowano go również za uchylanie się od płacenia podatków i czerpanie zysków bez skrupułów.

Południowokoreańskie organy regulacyjne badają również, czy Kwon dopuścił się oszustwa, kierując do inwestorów swoje nieudane projekty kryptowalutowe. Jak podaje . ZyCrypto poinformował, że prokuratorzy w kraju mają wezwali wszystkich byłych pracowników Terraform Labs w ramach dochodzenia, czy doszło do wewnętrznej manipulacji cenami.

Tymczasem CZ twierdzi, że Binance nie zawaha się przed podzieleniem się z organami ścigania wszelkimi przydatnymi informacjami zebranymi podczas dochodzenia. „Powiedziałem: 'spójrz, na podstawie danych, które mamy, jeśli możemy wyciągnąć jakieś wnioski, powinniśmy podzielić się tym z organami ścigania’. Do dziś nie możemy potwierdzić ani zaprzeczyć żadnemu z zarzutów.”


Źródło artykułu