Sunacrip, wenezuelski watchdog zajmujący się kryptowalutami, zawiesił licencje operacyjne dwóch giełd za brak zgodności z obowiązującymi przepisami. Ogłoszenie zostało wydane przez Joselit Ramirez, kuratora Sunacrip, który wymienił również giełdy, które są zatwierdzone przez instytucję, pozostawiając poza listą kilka dużych nazw, takich jak Binance.

Sunacrip zaostrza wymagania dotyczące zgodności z przepisami dla giełd w Wenezueli

Sunacrip, instytucja odpowiedzialna za regulację wszystkich rzeczy związanych z kryptowalutami w Wenezueli, ogłosiła, że 26 stycznia cofnęła licencje handlowe dwóm platformom wymiany. Superintendent organizacji, Joselit Ramirez, dokonał ogłoszenie za pośrednictwem Twittera, stwierdzając:

INFORMUJEMY wszystkich naszych użytkowników, że dwie ogólne licencje operacyjne domów wymiany Criptomundo i Cave Blockchain zostały UCHYLONE, za nieprzestrzeganie zasad ustanowionych przez Sunacrip do działania w naszym kraju.

Podczas gdy Ramirez nie ujawnił konkretnych powodów cofnięcia tych licencji, zrobił to wspomniał o wszystkie giełdy, które zostały jeszcze upoważnione przez Sunacrip do prowadzenia działalności giełdowej w kraju. Wśród nich są Criptoactivos Amberes Coin, Asesoría Financiera IO, Criptoex, Criptoven Trade, Digital Factoring, Venecrip oraz Platforma Patria, która jest prowadzona przez rząd.

Inne giełdy autoryzowany przez Sunacrip, ale które nie działają z powodu problemów technicznych, są Crixto Vzla, Exchange Vzla, Canjeable Ticketven, Financieras 1444, CriptoExchange i Criptoactivos Bancar.

Giełdy międzynarodowe w szarej strefie

Podczas gdy lista zaproponowana przez Ramireza była obszerna, pomijała ona niektóre nazwy. Giełdy takie jak Binance, które mają znaczącą pozycję w Wenezueli, nie zostały wymienione, pozostawiając obecność tych operacji w kraju w szarej strefie. Obecnie Binance P2P, część giełdy, która pozwala użytkownikom łączyć się i handlować kryptowalutami i pieniędzmi fiat, ma jedną z największych operacji wymiany w Wenezueli.

Również inne międzynarodowe giełdy, które Wenezuelczycy mogą wykorzystywać do zarządzania i przeprowadzania transakcji kryptowalutami, nie są autoryzowane. Oznacza to, że jeśli użytkownicy tych giełd napotkają jakiekolwiek problemy z korzystaniem z nich, nie będzie żadnych gwarancji dotyczących działalności. Wreszcie, Ramirez dokonał zalecenie dla użytkowników, aby powstrzymywali się od korzystania z usług nieautoryzowanych, w celu „zagwarantowania legalności działań i wsparcia dla oferowanych usług.”

Wenezuela była jednym z pierwszych krajów w Latam pochwalić się kompleksowym systemem regulacji kryptowalut, dwa lata przed tym, jak Salwador wprowadził swoją „ustawę Bitcoin”, czyniąc kryptowalutę legalnym środkiem płatniczym. Sunacrip również wzmocniła wymogi KYC dla dostawców usług związanych z wirtualnymi aktywami 3 maja ubiegłego roku.

Co sądzicie o stanie niektórych międzynarodowych giełd w Wenezueli według Sunacrip? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

sergio@bitcoin.com

Sergio Goschenko

Sergio jest dziennikarzem zajmującym się kryptowalutami z siedzibą w Wenezueli. Opisuje siebie jako spóźnionego do gry, wchodząc do kryptosfery, gdy wzrost cen nastąpił w grudniu 2017 roku. Mając wykształcenie inżyniera komputerowego, mieszkając w Wenezueli i będąc pod wpływem boomu kryptowalutowego na poziomie społecznym, oferuje inny punkt widzenia na sukces kryptowalut i jak pomaga nieubankowionym i niezasłużonym.

Image Credits: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Disclaimer: Ten artykuł jest tylko do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta lub nakłanianie do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu