Po jastrzębim komentarzu Jerome’a Powella na corocznym sympozjum ekonomicznym w Jackson Hole, główne indeksy giełdowe, kryptowaluty i metale szlachetne znacznie straciły na wartości. Z rynku kryptowalut zniknęło ponad 240 mld dolarów, a indeks Crypto Fear and Greed Index nadal się obniża, zbliżając się do poziomu „skrajnego strachu”. Ponadto główny strateg w bubbatrading.com, Todd „Bubba” Horwitz, wyjaśnia, że podniesienie stóp przez Rezerwę Federalną w czasie recesji spowoduje spustoszenie w tym, co pozostało z amerykańskiej klasy średniej.

Akcje i kryptowaluty wystraszone jastrzębimi wypowiedziami przewodniczącego Fed – Rynki Bitcoina nadal wykazują silną korelację z trzema głównymi benchmarkami

Po tym, jak przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell wyjaśnił . że naprawa amerykańskiej gospodarki i obecnych wahań cen zajmie „trochę czasu”, szef banku centralnego powiedział, że „jakiś ból” będzie odczuwalny z powodu surowej polityki Fed. Po wypowiedziach Powella w Wyoming Wall Street zadrżała i w momencie zamknięcia sesji w piątek wszystkie trzy główne benchmarki (S&P 500, Dow Jones i Nasdaq Composite) spadły o ponad 3%. Nasdaq był największym przegranym w piątek, tracąc 3,94% i ponosząc największe straty od połowy czerwca.

Indeks S&P 500 spadł o 3,37%, zamykając dzień na poziomie 4 057,66 punktów, a Dow Jones Industrial Average stracił ponad 1000 punktów, czyli około 3,03%. Dwa najważniejsze metale szlachetne na świecie, złoto (Au) i srebro (Au), straciły między 1,13% (Au) do 1,79% (Au) na początek weekendu. Platyna (Pt) spadła o 2,38%, a pallad (Pd) o 1,49% w stosunku do dolara amerykańskiego.

Rynki kryptowalut również nie poradziły sobie dobrze z komentarzem przewodniczącego Fed, ponieważ gospodarka kryptowalutowa straciła 6% w piątek i spadła o kolejne 4% w sobotę po południu (EST). Podczas sobotniej sesji giełdowej późnym popołudniem (EST), wiodąca kryptowaluta bitcoin spadł poniżej poziomu 20 tys. za jednostkę po raz pierwszy od połowy lipca. 19 sierpnia Bitcoin.com News poinformował o spadku Crypto Fear and Greed Index (CFGI) do poziomu 33 po tym, jak do 14 sierpnia wskaźnik CFGI wzrastał.

Dzisiejszy wynik CFGI jest jeszcze niższy niż 33 odnotowane dziewięć dni temu, ponieważ obecny wynik CFGI to 28 lub „strach”. Podobnie Cboe Volatility Index (VIX) odnotował wzrost o 3,78 punktu po dziesięciominutowym wystąpieniu Powella. Zmienność Nasdaq wykazuje podobne wahania jak wskaźnik zmienności VIX. Badania pokazują, że rynki kryptowalut i bitcoinów były bardziej skorelowane z rynkami akcji jak nigdy dotąd.

Badania nad arkanami wyróżnione korelację już w maju 2022 roku, kiedy to badacze stwierdzili: „Korelacja Bitcoina z indeksem S&P 500 również wzrasta i wynosi obecnie 0,59, co również jest bliskie najwyższego wyniku w historii”. Bitcoin (BTC) jest o 71% niższy od all-time high (ATH) wydrukowanego 10 listopada 2021 roku, a ethereum (ETH) spadł o 69,6%. Podczas ostatnich trzech niedźwiedzich cykli, BTC spadł o ponad 80% od jej ATH, oraz ETH spadł o 90% w stosunku do dolara amerykańskiego.

Strateg rynkowy oczekuje, że rynki akcji zostaną obcięte o 50-60%

Co gorsza, wielu strategów, analityków i inwestorów uważa, że sytuacja na światowych rynkach będzie się tylko pogarszać. Główny strateg w bubbatrading.comTodd 'Bubba’ Horwitz, powiedział Davidowi Linowi z Kitco podczas spotkania niedawnego wywiadu że od tego momentu rynki akcji mogą spaść o kolejne 50%. Horwitz przypisał swoją prognozę podwyżce stóp przez Fed w sytuacji, którą wielu uważa za recesję.

Horwitz zauważył również, że ruchy finansowe mogą być związane z kontrowersyjnym Wielkim Resetem. '[The U.S. central bank is raising rates during a recession,” Horwitz said to Lin. “It’s never been done in history … There is a political agenda behind all of this stuff that’s going on, which is to try to create the Great Reset.” Horwitz further stressed:

[Biden’s] administracja chce dokonać Wielkiego Resetu. Nie będzie już klasy średniej.

Horwitz mówił też o komentarzu Powella na sympozjum w Jackson Hole w Wyoming. Strateg rynkowy powiedział: „[Powell’s] uwagi są uwagami idioty”, podkreślając, że na ubiegłorocznym Sympozjum Powell stwierdził, że inflacja jest przejściowa.

„[Jerome Powell] próbuje uciec od tego, co się wydarzy, czyli od hiperinflacji” – uważa Horwitz. „Poczekaj, aż cena ropy znowu zacznie gwałtownie rosnąć. Jak myślisz, co stanie się wtedy z inflacją? W tym roku będziemy mieli niedobór żywności. W wielu krajach dojdzie do zamieszek na tle żywnościowym” – dodał strateg.

Analityk bubbatrading.com doszedł do wniosku, że akcje ucierpią, ale na rynkach towarowych wciąż może być jakaś oportunistyczna wartość. „Ogólnie rzecz biorąc, spodziewam się, że zobaczymy 50-60% cięcia w tych [equities] ” – powiedział Horwitz. „Jeśli ktoś spojrzy na swoje finanse, to z pewnością zauważy, że mamy do czynienia z okresem recesji i obserwuje swoje wydatki”.

Tagi w tej historii

korelacja akcji bitcoina, bubbatrading.com, CFGI, korelacja, Indeks Strachu i Chciwości Kryptowalut, David Lin, dow jones, Przewodniczący Fed, Rezerwa Federalna, złoto, Horwitz, Jackson Hole, Sympozjum ekonomiczne w Jackson Hole, jerome powell, nasdaq, pallad, platyna, Powell, S&P 500, srebro, Todd 'Bubba’ Horwitz, Bank Centralny USA, Wskaźnik zmienności VIX

Co sądzisz o ostatnich spadkach na giełdzie i korelacji z kryptowalutami? Co sądzisz o opinii Todda „Bubby” Horwitza, że akcje zostaną obcięte o 50%? Daj nam znać, co myślisz na ten temat w komentarzach poniżej.

Jamie Redman

Jamie Redman jest szefem działu wiadomości w Bitcoin.com News i dziennikarzem finansowym mieszkającym na Florydzie. Redman jest aktywnym członkiem społeczności kryptowalutowej od 2011 roku. Jego pasją jest Bitcoin, kod open-source i zdecentralizowane aplikacje. Od września 2015 roku Redman napisał ponad 5700 artykułów dla Bitcoin.com News na temat powstających obecnie protokołów destrukcyjnych.
Kredyty wizerunkowe: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zrzeczenie się odpowiedzialności: Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi on bezpośredniej oferty ani zachęty do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani też rekomendacji czy poparcia dla jakichkolwiek produktów, usług czy firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu