Dane on-chain pokazują, że stawki finansowania Ethereum spadły do najniższej wartości od 14 miesięcy, co może utorować drogę do krótkiego przymusu na rynku.

Stopy finansowania Ethereum osiągają bardzo ujemną wartość

Jak zauważył analityk w CryptoQuant poststawki finansowania ETH są obecnie najniższe od lipca 2021 roku.

wskaźnik finansowania” to wskaźnik, który mierzy okresową opłatę, jaką traderzy na rynku kontraktów terminowych Ethereum wymieniają między sobą w tej chwili.

Gdy wartość metryki jest ujemna, oznacza to, że traderzy krótcy płacą premię traderom długim, aby utrzymać swoje pozycje. Ten trend sugeruje, że na rynku dominuje obecnie niedźwiedzi sentyment.

Z drugiej strony, dodatnie wartości wskaźnika sugerują, że długi przeważają nad krótkimi. Oczywiście taki trend sugeruje, że większość nastrojów jest bycza.

Oto wykres, który pokazuje trend w stawkach finansowania Ethereum w ciągu ostatnich około piętnastu miesięcy:

Looks like the value of the metric has been a deep red in recent days | Source: CryptoQuant

Jak widać na powyższym wykresie, stopy finansowania Ethereum ostatnio spadły i osiągnęły obecnie wartości ujemne.

Obecne wartości wskaźnika są najniższe od lipca ubiegłego roku, czyli od około czternastu miesięcy.

Wtedy te wartości prowadziły do dużego skrócenie czasu pracy mająca miejsce na rynku, która spowodowała wzrost ceny kryptowalut.

W przypadku short squeeze, skokowy wzrost wartości Ethereum przy nadmiernej dźwigni finansowej rynku powoduje likwidację dużej ilości shortów. Likwidacje te powodują wzrost ceny, co prowadzi do spuszczenia w dół kolejnych shortów. W ten sposób likwidacje kaskadowo łączą się podczas squeeze.

Related Reading: Cena Ethereum spada o 9%, gdy przewodniczący Fed przekazuje jastrzębie uwagi

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo pozytywne stopy finansowania mogą prowadzić do wymuszania długich pozycji (ponieważ na rynku jest więcej długich pozycji), podczas gdy ujemne stopy mogą powodować wymuszanie krótkich pozycji.

Jeśli ten sam trend, co 14 miesięcy temu, powtórzy się i tym razem, to możliwe, że Ethereum może odwrócić się za pomocą shortów.

Cena ETH

W chwili pisania tego tekstu, cena Ethereum oscyluje wokół 1,4 tys. dolarów, co oznacza spadek o 7% w ciągu ostatnich siedmiu dni. W ciągu ostatniego miesiąca kryptowaluta straciła 10% wartości.

Poniższy wykres pokazuje trend ceny monety w ciągu ostatnich pięciu dni.

Wykres ceny Ethereum

The value of the crypto seems to have plummeted down over the last couple of days| Source: ETHUSD on TradingView
Featured image from DrawKit Illustrations on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com

Źródło artykułu