StoneX Markets, spółka zależna StoneX Group Inc. (StoneX), dostawca usług egzekucji, rozliczeń potransakcyjnych, rozrachunków i usług powierniczych w zakresie klas aktywów i rynków na całym świecie, ogłosiła dziś, że z powodzeniem zrealizowała i rozliczyła swój pierwszy swap BTC/USD rozliczany w gotówce.

Kontrahentem w transakcji był jeden z instytucjonalnych klientów StoneX, Liquidity Solutions Global, londyński oddział DriveWealth Holdings, dostawca płynności dla wielu giełd kryptowalutowych. Na początku tego miesiąca dział instytucjonalny FX firmy udostępnił swapy kryptowalutowe rozliczane w USD klientom instytucjonalnym FX.

Ta nowa oferta uzupełnia tradycyjne instytucjonalne produkty FX firmy, w tym ponad 40 par walutowych w głównych walutach i walutach rynków wschodzących, kontrakty terminowe, niezbywalne kontrakty terminowe i opcje.

StoneX jest od dawna zaufanym dostawcą usług wykonawczych, rozliczeniowych i powierniczych dla 52,000 klientów komercyjnych, instytucjonalnych i globalnych oraz 370,000 aktywnych rachunków detalicznych poprzez marki Forex.com i City Index.

Obecne plany przewidują, że w ciągu najbliższego roku StoneX wprowadzi dodatkowe produkty i usługi kryptowalutowe zarówno dla klientów instytucjonalnych, jak i detalicznych.


Źródło artykułu