W połowie lipca odnotowano aktywację portfela Bitcoin zawierającego 791 BTC (25,7 mln dolarów po obecnej cenie rynkowej 32 500 dolarów). Ten konkretny portfel nie był aktywny przez prawie 10 lat, zanim pojawił się w nim ten ruch.

Kolejna rewelacja: Bitcoiny, które były aktywne w 2012 roku, wróciły na rynek, a ich przeznaczenie jest dość niejasne.

Niedawny artykuł CryptoQuant wspomina, że liczba „starożytnych” Bitcoinów, które weszły do obiegu rynkowego, znacznie wzrosła, gdy pierwsza kryptowaluta zanurkowała poniżej progu 20 000 dolarów.

Dlaczego starożytne wieloryby powróciły?

Ruch wokół wcześniej uśpionych portfeli, które były aktywne 7-10 lat temu, to rzadkie wydarzenie na rynku kryptowalut. Tradycyjnie skokowy wzrost aktywności starożytnych portfeli może być monitorowany, gdy pierwsza kryptowaluta wykonuje niezabezpieczone ruchy lub osiąga długo oczekiwane cele lub poziomy wsparcia.

Długoterminowi posiadacze mogą również dołączyć do strony sprzedającej i zacząć upuszczać swoje udziały, aby uniknąć dalszych strat, biorąc pod uwagę niepewność w odniesieniu do rynku kryptowalut. Ogólnie rzecz biorąc, taka tendencja rekompensuje pierwsze oznaki kapitulacji wśród inwestorów.

Jeśli historia się powtórzy, prawdopodobnie wkrótce zobaczymy odwrócenie sytuacji na rynku kryptowalut.

Czy uczestnicy rynku powinni spanikować?

Dane z bloku pokazują, że w tym samym czasie dokonano transferu 5 000 10-letnich Bitcoinów. Pomimo znaczenia tej transakcji, jest to stosunkowo niewielki transfer jak na tak stary portfel.

Wcześniej podobne portfele w krótkim czasie przeniosły nawet 100 000 BTC, wywołując ogromną presję na rynku. W takich przypadkach nie ma powodów do paniki, nawet jeśli suma jest większa, ponieważ transfer może być wykonany w ramach zwykłej redystrybucji środków.

Ponadto w sytuacjach dużej zmienności inwestorzy decydują się rozdzielić swoje udziały na różne portfele, aby skuteczniej zarządzać swoim majątkiem. Jednak nawet jeśli te środki zostaną przekazane do sprzedaży, tak duża ilość aktywów przejdzie przez pozagiełdowe biuro handlowe, a nie zostanie wyrzucona na rynek.

WhaleAlert zauważył starożytną aktywność portfela

W połowie lipca popularny tracker blockchain – WhaleAlert – ujawnił aktywność portfela w odniesieniu do długo uśpionego portfela. Warto zauważyć, że uśpiony adres Bitcoin, o którym mowa, został aktywowany po 9,1 latach ciszy. Według WhaleAlert, z konta wypłacono 640 Bitcoinów o wartości ponad 20,8 mln dolarów.

Można wnioskować, że osoby, które wcześnie przyjęły Bitcoina, spieniężały swoje inwestycje w tę klasę aktywów. W czerwcu 2012 roku Bitcoin był notowany po 5,27$, co oznacza, że właściciel portfela otrzymał wszystkie 791 Bitcoinów za 4 168,57$. Dało to właścicielowi 616 418% zwrotu z inwestycji w ciągu 9,1 roku. Jest to wystarczający powód, aby Wieloryb powrócił.

Żadna klasa aktywów, z wyjątkiem Bitcoina, nie dała takiego poziomu zwrotu w ciągu prawie 10 lat. Wiele osób uważa, że Bitcoin dopiero się rozkręca. Wiele osób przewiduje, że do 2025 roku klasa aktywów osiągnie poziom 500 000 dolarów za 1 BTC. Nawet jeśli są to tylko spekulacje, sieć Bitcoin naprawdę pomogła zrewolucjonizować świat finansów i bankowości.

Czy ta publikacja była pomocna?
Źródło artykułu