W celu ochrony użytkowników Solany przed oszustami kryptowalutowymi, Phantom, portfel kryptowalutowy oparty na Solanie, ujawnił, że użytkownicy będą mogli rozpocząć spalanie tokenów niefunkcjonalnych (NFT). Jest to zaledwie kilka tygodni po tym, jak blockchain Solana stał się celem ostatniej kradzieży kryptowalut, w której tysiące użytkowników zgłosiło, że ich gotówka została im potajemnie odebrana.

Spam jest trudnym problemem do rozwiązania. Według wpisu na blogu firmy Phantom, złe podmioty wykorzystują niskie opłaty transakcyjne Solany do nadużywania rozpoznawalnych mechanizmów web3, takich jak NFT airdrops. Użytkownicy korzystający ze zrzutów NFT często otrzymują obietnicę darmowych NFT w zamian za kliknięcie na fałszywy link.

Dodano możliwość zgłaszania i spalania szkodliwych NFT przez użytkowników. Aby spalić NFT, wybierz je w zakładce przedmioty do zebrania, a następnie kliknij opcję Spal żeton w prawym górnym rogu menu. Zgodnie z wpisem na blogu firmy, „Po spaleniu NFT, token jest trwale wycofywany z portfela, a użytkownik otrzymuje niewielką ilość tokena Solana, który służy jako „czynsz” używany do płacenia za przechowywanie.”

Zazwyczaj oszuści NFT przekonują użytkowników do zaakceptowania transakcji w celu „wybicia” lub „odebrania” darmowych NFT, ale tracą oni swoje pieniądze. Gdy pojawia się prośba o wpisanie frazy „seed”, wszystkie pieniądze zostają utracone.

Kiedy wielu członków społeczności zdalnie pali dany NFT, zespół Widmo dowiaduje się o tym i dodaje go do listy blokad, ukrywając NFT i generując informację o szkodliwości strony.

„W przyszłości użytkownicy mogą spodziewać się bardziej automatycznego wykrywania spamu. Możemy określić, czy NFT jest prawdopodobnie spamem, korzystając z usług takich jak SimpleHash i naszych wewnętrznych raportów”. Firma powiedziała, że jesteśmy gotowi udostępnić to naszym użytkownikom w najbliższych miesiącach.


Źródło artykułu