Reklama

&nbsp

&nbsp

W środę rynki kryptowalut nadal się osuwały w reakcji na wypowiedzi przewodniczącego Fed Jerome’a Powella z końca zeszłego tygodnia. Przy obecnych obawach makroekonomicznych i postrzeganej jako ryzykowna natura aktywów cyfrowych, może minąć trochę czasu, zanim rynki odbudują się po długiej zimie.

Major Alts Slip by 5% As Bitcoin Struggles

Bitcoin spadł o 5,75% w środę, gdy rynki wzięły pod uwagę jastrzębie komentarze Powella z wtorku, zamykając się poniżej 31 tys. dolarów. Jednak od tego czasu główne aktywo cyfrowe powróciło powyżej poziomu 29 tys. dolarów, ale nadal walczy o osiągnięcie progu 30 tys. dolarów.

Zmienność kursu Bitcoina utrzymuje się, ponieważ Bitcoin porusza się w tandemie z ryzykownymi akcjami technologicznymi na Nasdaq. Powell we wtorek podsycił ogólny sentyment związany z zerwaniem z ryzykiem, ujawniając, że Fed planuje kontynuować zacieśnianie polityki pieniężnej do czasu spadku inflacji.

„Musimy zobaczyć, że inflacja spada w wyraźny i przekonujący sposób, i będziemy naciskać, dopóki tego nie zobaczymy” – powiedział przewodniczący Fed.

W środę presja niedźwiedzi rozszerzyła się również na główne altcoiny. W szczególności SOL Solana, ADA Cardano i MATIC Polygon spadły o 5% w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy Ether Ethereum, DOT Polkadot i DOGE spadły o ponad 4%.

Reklama

&nbsp

&nbsp

Perspektywy rynku

Ostatni miesiąc był trudny dla rynków kryptowalutowych – po krachu ekosystemu Terra z rynków zniknęło ponad 40 miliardów dolarów, a Bitcoin kontynuuje swoją najdłuższą w historii niedźwiedzią passę, która trwa już siedem tygodni. Co więcej, rynki kryptowalut wydają się obecnie ulegać presji obaw makroekonomicznych, niepewności regulacyjnej i obaw związanych ze stablecoinami.

Ciągła korelacja Bitcoina z rynkami akcji sprawiła, że rynek kryptowalutowy z trudem radzi sobie w tym roku na poziomie z Q4 2021. W związku z tym, rynki mogą być narażone na kolejne spadki w związku z kontynuacją jastrzębich działań Fedu.

Jednak niektórzy analitycy nadal uważają, że pomimo tych wszystkich obaw, jedyną drogą, która stąd wiedzie, jest droga w górę. Na przykład doświadczony trader Peter Brandt, który wielokrotnie z powodzeniem przewidywał ruchy cenowe Bitcoina, uważa, że być może już uformowało się cenowe dno na poziomie 27 tys. dolarów. Co więcej, jak donosi ZyCrypto ., fundusze kryptowalutowe odnotowały najwyższe w tym roku napływy w minionym tygodniu ponieważ inwestorzy niczym rekiny wyczuwają krew.


Źródło artykułu