1 czerwca 2022 roku sieć Solana ponownie wstrzymała produkcję bloków, ponieważ sieć blockchain przestawała działać już kilka razy w czasie jej istnienia. Zgodnie z aktualizacją statusu Solany, operatorzy walidatorów są proszeni o przygotowanie się do ponownego uruchomienia.

Solana nadal nękana jest przestojami, przestój SOL został potępiony przez społeczność kryptowalutową

Sieć blockchain Solana (SOL) jest znowu nieczynna, ponieważ sieć została zatrzymana przez zespół deweloperów. Konto na Twitterze Solana Status (@solanastatus) zatweetowało . o incydencie w środę o 12:56 (ET), a strona internetowa Solany również wyjaśnia . że produkcja bloków została wstrzymana.

„Produkcja bloków na Solana Mainnet Beta została wstrzymana. Operatorzy walidatorów powinni przygotować się do ponownego uruchomienia w mb-validators na Discordzie” – czytamy w statusie.

The Solana (SOL) sieć była nękana przez liczne awarie i została szacunkowo że blockchain proof-of-stake (PoS) został wyłączony w sumie osiem razy. Bitcoin.com News informował o wielu przerwach w działaniu Solany oraz o tej, która nastąpiła po ostatnim komentarzu Anatoly’ego Yakovenko (współzałożyciela Solany).

Yakovenko twierdzi . w zeszłym miesiącu, że „Jeśli [Bitcoin] ostatecznie nie przejdzie na proof-of-stake nikt nie będzie z niego korzystał”. Po tych wypowiedziach blockchain Solany stracił konsensus przez ponad siedem godzin. Bitcoin.com News także donosi . na temat Solany przestój w połowie września oraz debata która wypłynęła po przestoju blockchaina.

Zespół rozwoju Solany ma oficjalnie potwierdził niektóre z problemów, z którymi się borykał i jak „obniżały wydajność”. Zespół obwiniał „wysoki poziom transakcji obliczeniowych, który zmniejsza przepustowość sieci do kilku tysięcy transakcji na sekundę.”

Oczywiście, gdy Solana znowu przestała działać, komentarze w mediach społecznościowych i na forach związanych z kryptowalutami nie były łaskawe dla projektu kryptowalutowego wartego 14 miliardów dolarów. „Solana zawiodła już po raz ósmy. Sieć jest obecnie zatrzymana”, powiedział jeden z użytkowników. napisał na Twitterze .. „Handel aktywami o wartości 14 miliardów dolarów jest nadal możliwy na scentralizowanych giełdach, co wydaje się być głównym przypadkiem użycia ciągle upadającej sieci” – dodała ta osoba.

Bitcoin zwolennikiem Dennisa Portera napisał .: „Solana właśnie się zatrzymał. Bitcoin nie może zostać zatrzymany. Inwestuj odpowiednio.” Według Bitcoin Uptime Tracker, sieć Bitcoin działała przez 99,98742319836% swojego czasu istnienia.

„Diamentowe dłonie Solany są niesamowite”, inna osoba skrytykowała . w środę po południu. „W ciągu ostatniej godziny wymieniono 0 NFT. Nie można tego samego powiedzieć o żadnej innej sieci, może z wyjątkiem Terra/LUNA” – dodał.

Tymczasem, ethereum, XRP, oraz cardano właściciele opiniowali, dlaczego uważają, że ich ulubione tokeny są o wiele lepsze niż Solana. W czasie przestoju i w momencie pisania tego tekstu, solana (SOL) straciła 9,9% na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego. Coinbase również podała . o ostatnim przestoju Solany i zauważył, że giełda musiała wyłączyć wysyłanie i odbieranie danych w sieci.

Tagi w tej historii

7-godzinny przestój, Anatoly Yakovenko, Bitcoin, Block Issues, Produkcja blokowa, Walidatory bloków, BTC, Cardano, kryptowaluty, Mainnet outage, PoS, Proof-of-Stake, September Outage, SOL, SOL Issues, cena SOL, Solana, Solana Apps, Solana blockchain, Konsensus Solana, Solana Mainnet, Solana Outage, Solana Status, Solana Status Twitter, Solana Uptime, Walidatory Solana, Trades, handel, Problemy z transakcjami, Transaction Spam, uptime

Co sądzisz o wstrzymaniu produkcji bloków przez Solanę i o tym, ile razy sieć przestała działać? Czy uważasz, że uptime blockchaina jest ważny? Daj nam znać, co myślisz na ten temat w sekcji komentarzy poniżej.

Jamie Redman

Jamie Redman jest News Leadem w Bitcoin.com News i dziennikarzem finansowym mieszkającym na Florydzie. Redman jest aktywnym członkiem społeczności kryptowalutowej od 2011 roku. Jego pasją jest Bitcoin, kod open-source i zdecentralizowane aplikacje. Od września 2015 roku Redman napisał dla Bitcoin.com News ponad 5 000 artykułów na temat pojawiających się dziś przełomowych protokołów.
Image Credits: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Disclaimer: Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi on bezpośredniej oferty ani zachęty do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacji czy poparcia dla jakichkolwiek produktów, usług czy firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z użyciem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu