Sieć Solana po raz kolejny doświadcza problemów technicznych, co powoduje, że blockchain wstrzymuje produkcję bloków i przetwarzanie transakcji. Po wielu godzinach zespół zidentyfikował problem i koordynuje ponowne uruchomienie sieci wśród walidatorów.

  • Według eksploratora blockchaina Solana Solana Beach, transakcja nie została zrealizowana na Solanie od 6 godzin i 48 minut, w momencie pisania tego tekstu.
  • Status Solany zgłoszony problem na Twitterze niecałe trzy godziny temu i wezwał wszystkich walidatorów do przygotowania się na restart sieci.
  • Później zespół zidentyfikował przyczynę problemu: „Błąd w funkcji trwałych transakcji nonce doprowadził do nondeterminizmu, gdy węzły generowały różne wyniki dla tego samego bloku, co uniemożliwiło postęp sieci” – wyjaśnili.
  • Aby rozwiązać ten problem, inżynierowie przygotowują aktualizację, która tymczasowo wyłączy funkcję trwałych transakcji nonce, dopóki nie zostanie opracowana pełnowartościowa poprawka.
  • Na razie wszystkie środki w sieci są bezpieczne, ale transakcje nie mogą być przetwarzane, ponieważ nie są tworzone bloki. Bloki są jednostkami danych, w których nowe transakcje są dodawane do księgi głównej kryptowaluty w czasie.
  • We wrześniu Solana doświadczyła podobnego outage spowodowana „wyczerpaniem zasobów”, która spowodowała odmowę usługi w całej sieci.
  • W styczniu sieć ponownie doświadczyła . poważnego spowolnienia spowodowanego napływem „transakcji o wysokiej wydajności obliczeniowej”, co spowodowało awarię wielu innych. Nawet w zeszłym miesiącu miliony transakcji NFT spowodowały, że sieć zatykała się . i ponownie zejdź na dół.
  • Zwykle Solana może pochwalić się przepustowością do 50 000 tps, co pozwala na szybsze i tańsze transfery niż w przypadku alternatywnych łańcuchów.
  • Dla porównania, Ethereum ma doświadczyło . milionów nieudanych, ale opłaconych transakcji w ostatnich miesiącach, głównie z powodu wysokich opłat za gaz.
OFERTA SPECJALNA (Sponsorowana)

Binance Free $100 (Exclusive): Użyj tego linku aby się zarejestrować i otrzymać 100$ za darmo i 10% zniżki na opłaty za Binance Futures w pierwszym miesiącu. (warunki).

PrimeXBT Oferta Specjalna: Użyj tego linku aby się zarejestrować i wpisz kod POTATO50, aby otrzymać do 7,000$ na depozyty.
Źródło artykułu