Najwyższy organ nadzorujący finanse azjatyckiego miasta-państwa – Monetary Authority of Singapore (MAS) – podobno zamierza wdrożyć dodatkowe kroki regulacyjne w branży kryptowalut, aby zapewnić maksymalną ochronę inwestorów.

Agencja może wprowadzić testy przydatności dla konsumentów oraz ograniczyć stosowanie dźwigni finansowej i kredytów przez inwestorów detalicznych do handlu aktywami cyfrowymi.

  • Pomimo dążenia do stania się jednym z globalnych hubów kryptowalutowych na całym świecie, Singapur wykazał również zamiary nadzorowania lokalnego ekosystemu aktywów cyfrowych w bardziej rygorystyczny sposób niż większość innych narodów.
  • Według niedawnego raportu Bloomberga, MAS może podwoić swoje poprzednie zasady, przeprowadzając testy odpowiedniości klientów. Chce również monitorować, jak sektor detaliczny angażuje się w kryptowaluty, nie zabraniając tym użytkownikom dostępu do rynku.

    „Zakazanie detalicznego dostępu do kryptowalut raczej nie zadziała. Świat kryptowalut jest pozbawiony granic. Światowe organy regulacyjne mają teraz większy impuls, aby wzmocnić regulacje w tej przestrzeni. MAS również to zrobi” – powiedział dyrektor zarządzający MAS, Ravi Menon.

  • Agencja przeprowadzi publiczne konsultacje w sprawie zmian do października tego roku.
  • Dwa miesiące temu Sopnendu Mohanty – CFS w MAS – powiedział, że nie ma już żadnych wątpliwości co do tego, że nie jest to możliwe. stwierdził . że strażnik będzie „brutalny i nieubłaganie twardy” dla złych aktorów w przestrzeni kryptowalutowej.
  • Podjęcie dodatkowych środków wydaje się naturalnym krokiem po tym, co spotkało liczne singapurskie firmy związane z kryptowalutami w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Pod koniec czerwca sąd na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych nakazał funduszowi hedgingowemu kryptowalut – Three Arrows Capital – likwidację.
  • Wkrótce potem firma złożyła wniosek w stan upadłości, a jej główny dyrektor – Su Zhu – podobno opuścił Singapur, aby uniknąć konsekwencji lokalnego prawa. Niektóre raporty wskazują, że może on obecnie mieszkać w Dubaju.
OFERTA SPECJALNA (sponsorowana)

Binance Free $100 (Exclusive): Użyj tego linku aby się zarejestrować i otrzymać 100$ gratis i 10% zniżki na Binance Futures w pierwszym miesiącu. (terminy).

Oferta specjalna PrimeXBT: Skorzystaj z tego linku aby się zarejestrować i wpisz kod POTATO50, aby otrzymać do 7,000$ na swoje depozyty.


Źródło artykułu