Wirtualna platforma gier Metaverse, Sandbox, uruchomiła program akceleracyjny Metaverse, który zapewni 100 startupom 50 milionów dolarów kapitału początkowego, aby promować rozwój dziedziny Metaverse.

Sandbox, spółka zależna Animoca Brands, powiedział . plan zainwestowałby w około 30 do 40 startupów blockchain każdego roku. Zostanie on uruchomiony w drugim kwartale 2022 roku.

Inwestycje będą wynosić do 250 000 USD na startup. I da firmom o najlepszych wynikach do 150 000 dolarów w dotacjach od SAND i LAND, cyfrowej nieruchomości w wirtualnym świecie The Sandbox, a także inwestycje kontynuacyjne.

Program akceleracyjny The Sandbox Metaverse, będący w połowie 2021 roku efektem współpracy wiodących globalnych akceleratorów venture capital Brinc i Animoca Brands, został włączony do dedykowanej ścieżki w ramach Launchpad Luna.

Projekt ma na celu wspieranie startupów, pomagając im w budowaniu unikalnych doświadczeń i tworzeniu nowych treści, które poszerzą ekosystem sandboxa.

Współzałożyciel The Sandbox i przewodniczący Blockchain Gamer Alliance, Sebastien Borget, powiedział:

„The Sandbox’s Metaverse Accelerator jest dużym rozszerzeniem naszego ciągłego zaangażowania we wspieranie następnej generacji przedsiębiorców metaverse. Dzięki wyobraźni, pomysłom i ciężkiej pracy, startupy z całego świata mogą realizować swoje wizje i napędzać wpływ społeczny, tworząc więcej możliwości dla wszystkich.”

Blockchain.News poinformował . 19 stycznia Animoca Brands, pozyskała 358,88 mln dolarów od inwestorów kierowanych przez Liberty City Ventures.

Źródło obrazu: Shutterstock


Źródło artykułu