Jayesh Ranjan, główny sekretarz ds. przemysłu i handlu oraz technologii informatycznych, ogłosił uruchomienie piaskownicy regulacyjnej Web3.0 w celu wspierania rozwoju i promocji Web3.0, startupów, innowacji, technologii i ekosystemu w stanie.

Ogłaszając uruchomienie, Ranjan powiedział. „Aby pomóc w rozwianiu wątpliwości i niejasności wokół Web3.0, tworzymy piaskownicę regulacyjną dotyczącą Web 3.0.

Piaskownica będzie oferować firmom z listy wsparcie na kilka sposobów, w tym regulowany dostęp do danych i ekspertów tematycznych. Dodatkowo, Ranjan dodał, że struktura tej piaskownicy regulacyjnej oraz struktury zarządzania, które będą zajmować się takimi kwestiami, jak to, co zostanie przekazane, a co będzie wymagane, zostaną zbadane bardziej szczegółowo i wezmą pod uwagę ich myśli i pomysły.

Piaskownica ma za zadanie zająć się problemami i przeszkodami, z którymi borykają się przedsiębiorcy z branży Web3.0, szczególnie w obszarze DeFi, Metaverse i Web3.0. Ranjan nie podał dokładnego terminu spotkania w Piaskownicy.

Oficjalne rozpoczęcie India Blockchain Forum

Ranjan oficjalnie przedstawił India Blockchain Forum, wcześniej znane jako nieformalna grupa w indyjskiej branży blockchain.

Forum założone przez Prasanna Lohar, dyrektora generalnego Block Stack; Pankaj Diwan, założyciel i dyrektor generalny Idealab’s FutureTech Ventures; Col. Inderjit Singh, główny oficer ds. cyberbezpieczeństwa w Vara Technologies; Sharat Chandra, zwolennik technologii blockchain oraz Srinivas Mahankali, główny oficer biznesowy Secure Kloud Technologies, przewiduje współpracę z organami regulacyjnymi, przemysłem, środowiskiem akademickim i sektorem publicznym.

Celem jest pomoc w tworzeniu kompleksowych ram dla właściwego przyjęcia blockchain i web3.0. Utworzone zostaną również oddziały społeczności w całym kraju, aby zwiększyć świadomość i zapewnić dostęp do międzynarodowych najlepszych praktyk.


Źródło artykułu