Słynny autor bestsellerowej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki, ostrzegł, że wszystkie rynki się załamują, wymieniając szczególnie nieruchomości, akcje, złoto, srebro i bitcoin. Nawiązując do swoich wcześniejszych przewidywań dotyczących większego krachu niż podczas kryzysu finansowego w 2008 roku, Kiyosaki powiedział: „Ten krach już nadszedł. Miliony zostaną zmiecione z powierzchni ziemi”.

Robert Kiyosaki przewiduje krach na rynku

Autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki, powraca z ostrzeżeniami przed krachami na rynku. Rich Dad Poor Dad to książka z 1997 roku, której współautorami są Kiyosaki i Sharon Lechter. Przez ponad sześć lat znajdowała się na liście bestsellerów New York Timesa. Sprzedano ponad 32 miliony egzemplarzy książki w ponad 51 językach w ponad 109 krajach.

Kiyosaki opisał w piątkowym tweecie, że każdy rynek się załamuje, a klasa średnia zostanie zmieciona przez „wyższą inflację ropy”. Napisał:

Wszystkie rynki się załamują: nieruchomości, akcje, złoto, srebro, bitcoin. Klasa średnia zostanie zniszczona przez wyższą inflację ropy.

W niedzielę dodał tweeta nawiązującego do książki, którą wydał w październiku 2013 roku, zatytułowanej „Rich Dad’s Prophecy: Why the Biggest Stock Market Crash in History is Still Coming … And How You Can Prepare Yourself and Profit From It!”.

Wyjaśnia, że rok 2008 był świetnym czasem na wzbogacenie się, ponieważ wszystko „poszło na sprzedaż”. Odnosząc się do swoich przewidywań dotyczących większego krachu przedstawionych w książce, znany autor napisał: „Ten krach już nadszedł. Miliony zostaną zmiecione z powierzchni ziemi”.

Robert Kiyosaki mówi, że rynki nieruchomości, akcji, złota, srebra i bitcoinów rozpadają się -'miliony zostaną wymazane'.

Kiyosaki apeluje do swoich 2 milionów użytkowników Twittera, aby nie znaleźli się wśród tych, którzy zostaną zmieceni z powierzchni ziemi, dodając, że nadszedł czas, aby „wzbogacili się”. W zeszłym tygodniu wyjaśnił, że „Nie chodzi o to, co masz w portfelu… Chodzi o to, co masz w głowie”, podkreślając: „Najpierw zmień to, co masz w głowie… a potem się bogać”.

Słynny autor wielokrotnie ostrzegał przed krachami na rynku. Ostatnio przewidział największy krach na rynku obligacji od 1788 roku, stwierdzając, że akcje i obligacje rozbijają się. Twierdząc, że nadchodzi depresja i niepokoje społeczne, ostrzegał ponadto, że inflacja może doprowadzić do Wielkiego Kryzysu.

W zeszłym tygodniu ujawnił, że zmienił zdanie na temat obligacjach skarbowych po wysłuchaniu ekonomisty Harry’ego Denta. Autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” zalecał inwestorom kupowanie złoto, srebro i bitcoin od dłuższego czasu, podkreślając, że dolar amerykański umiera. W lipcu powiedział srebro było dziś najlepszą wartością inwestycyjną.

Kiyosaki czekał również na kupić bitcoina po niższej cenie. W czerwcu powiedział, że przed zakupem czeka, aż kryptowaluta przetestuje 1100 dolarów. W lipcu zaznaczył, że jest w pozycji gotówkowej oczekiwanie na kupić BTC. W tym tygodniu, BTC spadł poniżej 20 tysięcy dolarów. W chwili pisania tego tekstu bitcoin jest notowany na poziomie 19 629 dolarów, co oznacza spadek o ponad 9% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Według danych Coinmarketcap całkowity rynek kryptowalut wynosi około 944 miliardów dolarów.

Tagi w tej historii

krach bitcoina, Krach Obligacji, krach złota, krachy rynkowe, inflacja ropy naftowej, krach na rynku nieruchomości, przepowiednia bogatych ojców, robert kiyosaki, Robert Kiyosaki Zderzenia rynkowe, srebrny krach, krach giełdowy, Krach giełdowy

Co sądzisz o ostrzeżeniach autora książki Bogaty ojciec, biedny ojciec, Roberta Kiyosaki? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kevin Helms

Student ekonomii austriackiej, Kevin odkrył Bitcoina w 2011 roku i od tamtej pory jest jego ewangelistą. Interesuje się bezpieczeństwem Bitcoina, systemami open-source, efektami sieciowymi oraz skrzyżowaniem ekonomii i kryptografii.
Kredyty graficzne: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, lev radin

Zrzeczenie się odpowiedzialności: Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi on bezpośredniej oferty ani zachęty do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani też rekomendacji czy poparcia dla jakichkolwiek produktów, usług czy firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu