Riot Blockchain Inc, firma zajmująca się infrastrukturą Bitcoin z siedzibą w Kolorado, ogłosiła w środę, że zatrudniła bankiera inwestycyjnego Jasona Chunga z Nomura Holdings Inc jako szefa działu rozwoju korporacyjnego.

Do niedawna Chung był dyrektorem zarządzającym w Nomurze z siedzibą w Hong Kongu. W nowej roli Chung będzie kierował sprawami rozwoju korporacyjnego w Riot Blockchain, w tym fuzji i przejęć (M&A), i będzie odpowiedzialny za stworzenie doskonałej grupy rozwoju korporacyjnego, która napędza strategiczny wzrost firmy. Będzie również wspierał firmę kryptowalutową w jej strategii finansowania.

Były bankier przychodzi do Riot Blockchain z ponad 15-letnim doświadczeniem w bankowości inwestycyjnej i rozwoju korporacyjnym. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w dziale fuzji i przejęć w Nomurze, którą to rolę pełnił przez ponad pięć lat, najpierw w Nowym Jorku, a następnie w Hong Kongu.

Wcześniej Chung pracował w Societe Generale SA, firmie zajmującej się bankowością inwestycyjną w Nowym Jorku, gdzie przez osiem lat pełnił funkcję wiceprezesa ds. fuzji i przejęć, jak podaje jego profil na LinkedIn.

Ponieważ rok 2022 nadal jest rokiem przejęć, wygląda na to, że Riot Blockchain nadal szuka możliwości wzmocnienia swojej działalności. Firma zatrudnia Dyrektora ds. Rozwoju Korporacyjnego, który będzie identyfikował możliwości nieorganicznego wzrostu poprzez przejęcia. Ruch ten jest ważny, ponieważ obecna przestrzeń kryptowalutowa stoi w obliczu dużych przejęć.

Riot Blockchain dokonał ostatnio kilku przejęć w celu zwiększenia swojej obecności w USA w globalnym krajobrazie wydobywania bitcoinów.

W kwietniu ubiegłego roku notowana na Nasdaq firma wydobywcza przejęła centrum danych Whinstone US, Inc. w Teksasie.

W grudniu ubiegłego roku Riot Blockchain przejął firmę Ferrie Franzmann Industries LLC, działającą pod nazwą ESS Metron, która projektuje i produkuje sprzęt elektryczny. ESS Metron jest kluczowym dostawcą komercyjnego centrum danych Whinstone Bitcoin Mining firmy Riot oraz istotnym elementem jej wysiłków zmierzających do rozbudowy do 700 megawatów (MW) i zwiększenia skali operacji wydobywczych Bitcoin.

Jak wynika z raportu, Riot Blockchain jest właścicielem największego ośrodka wydobycia i hostingu Bitcoin w Ameryce Północnej poprzez swoją spółkę zależną Whinstone US.

Źródło obrazu: Shutterstock


Źródło artykułu