Idąc w ślady Twittera, Reddit ma zamiar zezwolić użytkownikom na posiadanie zdjęć profilowych opartych na NFT poprzez funkcję, która jest obecnie testowana.

Reddit zauważył, że test NFT nie został udostępniony publicznie, ponieważ jest jeszcze we wczesnej fazie.

Tim Rathschmidt, rzecznik Reddit, wyjaśnił .:

„Cały czas badamy sposoby dostarczania wartości dla użytkowników i społeczności na Reddit. W tej chwili testujemy możliwość używania NFT jako zdjęć profilowych (awatarów) i weryfikowania własności.”

Mimo to nie zapadła jeszcze rozstrzygająca decyzja co do jego werdyktu.

„To mały, wewnętrzny test i żadne decyzje nie zostały podjęte w sprawie rozszerzania lub zwijania zdolności” – dodał Rathschmidt.

Reddit daje NFT więcej światła, biorąc pod uwagę, że rozwinął stronę dubbingowaną nft.reddit.com, jako że sektor ten kontynuuje branie świata przez burzę.

W dniu 20 stycznia, Twitter ogłosił . że prezentuje oficjalny mechanizm weryfikacji dla awatarów NFT, pozwalając niektórym użytkownikom ustawić posiadane przez nich NFT jako ich zdjęcie profilowe.

Twitterowy awatar zweryfikowanego NFT różniłby się od normalnego awatara, biorąc pod uwagę, że otrzymałby ładne sześciokątne obramowanie zamiast koła, oznaczając w ten sposób własność na blockchain.

Dlatego też giganci mediów społecznościowych nie są pomijani przez bandwagon NFT, ponieważ tokeny niegrywalne są obecnie jednymi z najmodniejszych aktywów cyfrowych.

Dyrektor generalny YouTube’a Susan Wojcicki niedawno ujawniła . że internetowa platforma udostępniania wideo i mediów społecznościowych doda funkcje NFT dla swoich twórców wideo.

Dowód własności denotowany przez NFT jest częścią tego, co sprawia, że są one tick, według . Caroline Alexander, eksperta ds. finansów na Uniwersytecie w Sussex.

Źródło obrazu: Shutterstock


Źródło artykułu