Reddit aktywnie bada dodawanie zdjęć profilowych opartych na NFT, według rzecznika firmy, TechCrunch poinformował ..

W zeszłym roku serwis społecznościowy już zanurzył swój palec w NFT, uruchamiając własną linię o nazwie „CryptoSnoos”, jednak nowa agenda NFT ma znacznie większy potencjał do dalszego przypadku użycia w głównym nurcie.

Kot wyszedł z worka

„Zawsze badamy sposoby na dostarczenie wartości dla użytkowników i społeczności na Reddicie. W tej chwili testujemy możliwość używania NFT jako zdjęć profilowych (awatarów) i weryfikowania własności”, powiedział rzecznik Reddit Tim Rathschmidt TechCrunch.

„To mały, wewnętrzny test i żadne decyzje nie zostały podjęte w sprawie rozszerzania lub zwijania możliwości” – dodał Rathschmidt.

„Wewnętrzny” test NFT został już zasygnalizowany przez dewelopera aplikacji o imieniu Nima Owji na Twitterze.

Owji, który nie jest związany z platformą mediów społecznościowych, zauważył baner promujący nową funkcję na aplikacji internetowej Reddit, który czytał – „możesz teraz używać cyfrowych kolekcjonerów jako swojego awatara Reddit”.

W czerwcu 2021 r. platforma mediów społecznościowych wprowadziła własną linię NFT o nazwie „CryptoSnoos”- opartą na maskotce Reddita – kosmicie Snoos.

Firma ujawniła, że nie ma żadnych definitywnych planów uruchomienia większej liczby CryptoSnoos, argumentując, że linia była również tylko wstępnym testem.

Linia nie była jednak pierwszym kryptowalutowym wysiłkiem Reddita, ponieważ platforma wprowadziła już m.in. Ethereum-oparte na tokenach o nazwie MOONs i BRICKs dla swoich społeczności /r/cryptocurrency i /r/Fortnite w maju 2020 roku.

Idąc w ślady Twittera

Kolejny gigant mediów społecznościowych, Twitter, rozwinął wsparcie dla zdjęć profilowych NFT w zeszłym tygodniu.

Początkowo ograniczone do kont Twitter Blue, sześciokątne awatary NFT są dostępne dla użytkowników iOS w miesięcznej cenie 2,99 USD.

Kliknięcie na awatary NFT ujawnia szczegóły dotyczące cyfrowego dzieła sztuki – w tym informacje o twórcy, autentyczności i miejscu, w którym jest ono wymienione.

Szczegóły dotyczące projektu Reddit i oferty funkcji awatarów NFT są nadal nieznane, jednak z 430 milionami miesięcznej bazy użytkowników, platforma mediów społecznościowych może niewątpliwie odegrać znaczącą rolę w dalszym przyjmowaniu cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich.

Everdome

Newsletter CryptoSlate

Zawierający podsumowanie najważniejszych codziennych historii ze świata kryptowalut, DeFi, NFT i nie tylko.

Get an edge na rynku kryptowalut

Uzyskaj dostęp do większej ilości spostrzeżeń kryptowalutowych i kontekstu w każdym artykule jako płatny członek CryptoSlate Edge.

Analiza „on-chain

Migawki cenowe

Więcej kontekstu

Dołącz teraz za $19/miesiąc Poznaj wszystkie korzyści
Źródło artykułu