Dostawcy usług kryptowalutowych działający w Etiopii są teraz zobowiązani do zarejestrowania się w krajowej agencji ds. bezpieczeństwa cybernetycznego znanej jako Information Network Security Administration (INSA), podał raport. Według agencji, wobec podmiotów oferujących kryptowaluty, które nie zastosują się do wezwania do rejestracji, zostaną zastosowane środki prawne.

INSA ma za zadanie opracować procedury operacyjne

Etiopska agencja bezpieczeństwa cybernetycznego, Information Network Security Administration (INSA), rozpoczęła podobno rejestrację dostawców usług kryptowalutowych działających w kraju. Rejestracja podmiotów kryptowalutowych przez agencję była możliwa dzięki zmianie prawa, które utorowało drogę do ponownego ustanowienia INSA.

Według raportu opublikowanego przez Ethiopian Monitor, zmienione prawo daje agencji bezpieczeństwa cybernetycznego uprawnienia do nadzorowania produktów kryptograficznych i związanych z nimi transakcji. Ponadto, jako wyznaczony „główny organ certyfikujący”, INSA ma za zadanie opracować procedury operacyjne oraz infrastrukturę kryptograficzną.

Tymczasem doniesienia o decyzji agencji bezpieczeństwa cybernetycznego w sprawie rejestracji podmiotów kryptowalutowych pojawiają się kilka miesięcy po tym, jak bank centralny kraju, Narodowy Bank Etiopii (NBE) ostrzegł mieszkańców przed używaniem kryptowalut. Jak podaje donosi przez Bitcoin.com News w czerwcu, NBE nie tylko ostrzegł przed używaniem kryptowalut do dokonywania płatności, ale także zachęca do zgłaszania takich transakcji.

INSA podejmie działania przeciwko niezarejestrowanym dostawcom usług kryptowalutowych

Jednak pomimo wrogiego stanowiska NBE wobec kryptowalut, INSA została zacytowana w Ethiopian Monitor, doradzając dostawcom usług kryptowalutowych działającym w kraju, aby posłuchali jej wezwania do rejestracji. Agencja powiedziała:

Wśród osób i podmiotów istnieje zainteresowanie świadczeniem usług związanych z kryptowalutami, w tym wydobywaniem i transferem. [Therefore] aby odpowiednio uregulować tę dziedzinę, INSA rozpoczęła rejestrację osób i podmiotów, które zajmują się operacjami (usługami) kryptowalutowymi, w tym transferem i lub wydobyciem.

Według raportu, dostawcy usług kryptowalutowych otrzymali dziesięciodniowy okres, w którym muszą zakończyć proces rejestracji. INSA stwierdziła, że wobec podmiotów, które nie dopełnią tego obowiązku, zostaną podjęte niezbędne „środki prawne”.

Zarejestruj swój adres e-mail, aby otrzymywać cotygodniowe aktualizacje wiadomości z Afryki na swoją skrzynkę pocztową:

Tagi w tej historii

Bank Centralny, jednostki kryptograficzne, Regulacja kryptowalut, dostawcy usług kryptograficznych, Kryptowaluty, produkty kryptograficzne, Etiopia, Etiopia Kryptonim, Monitor Etiopski, Administracja Bezpieczeństwa Sieci Informacyjnych (INSA), INSA, Narodowy Bank Etiopii, rejestracja podmiotów kryptograficznych

Jakie są Twoje przemyślenia na temat tej historii? Daj nam znać, co myślisz o tym temacie w sekcji komentarzy poniżej.

Terence Zimwara

Terence Zimwara jest nagradzanym w Zimbabwe dziennikarzem, autorem i pisarzem. Pisał obszernie o problemach ekonomicznych niektórych krajów afrykańskich oraz o tym, jak waluty cyfrowe mogą zapewnić Afrykańczykom drogę ucieczki.


Image Credits: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zrzeczenie się odpowiedzialności: Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi on bezpośredniej oferty ani zachęty do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani też rekomendacji czy poparcia dla jakichkolwiek produktów, usług czy firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu