Bitcoin spadła poniżej 20 000 dolarów, podczas gdy cena Ethereum spadła poniżej 1500 dolarów. Kapitalizacja światowego rynku spadła poniżej 1 biliona dolarów, tracąc ponad 6,5%, być może w wyniku decyzji przewodniczącego Fed Jerome Powella wygłoszone niedawno na konferencji w Jackson Hole.

W swoim wystąpieniu Powell dał do zrozumienia, że bank centralny użyje wszystkich swoich narzędzi, aby ograniczyć inflację, która jest na 40-letnim poziomie. Stwierdził również, że podwyższone stopy procentowe mogą się utrzymać przez dłuższy czas i oczekuje, że bank centralny będzie nadal je podnosił.

Wkrótce po jego przemówieniu S&P 500 spadł średnio o 500 punktów, co było najgorszym wynikiem od połowy czerwca. Z drugiej strony cena Bitcoina spadła o 9% w stosunku do maksimów z poprzedniego dnia, osiągając w momencie publikacji najniższy poziom 19 920 dolarów. Podczas gdy niedźwiedzi wrzesień jest w toku, kolejne niedźwiedzie nastroje mogą oznaczać nowe minima dla popularnych aktywów.

Historia pokazuje, że wrzesień jest najbardziej niedźwiedzim miesiącem od 2013 roku, z wyjątkiem kilku lat w 2015 i 2016 roku. Wielu analityków uważa, że inwestorzy opuszczają swoje pozycje po powrocie z wakacji we wrześniu, głównie przed rocznym zamknięciem. Jednak w bieżącym roku trend jest nieco bardziej zróżnicowany niż w poprzednich latach.

Cena Bitcoina (BTC) może mocno spaść we wrześniu

Po ostatnim spadku cena BTC ponownie testuje linię trendu z 2015 roku, ale nie należy spodziewać się silnego odbicia, jak to miało miejsce wcześniej. Poprzednio, w 2015 i 2020 roku, kiedy aktywo testowało linię trendu, byki wkraczały do akcji i wywierały ekstremalną presję zakupową, zapobiegając silnemu spadkowi aktywa.

btc1

Dlatego jeśli ktoś wierzy w zdrowsze odbicie, to być może będzie musiał długo czekać, ponieważ tym razem nie odnotowano silnego popytu. Zbliżające się zamknięcie miesiąca może mieć większy wpływ, ponieważ niedźwiedzie zamknięcie może napędzić silny spadek we wrześniu, który osiągnie nowe minima. Jednak październik był w większości przypadków byczy i przyniósł ogromne zyski.

Dlatego po krwawym wrześniu oczekuje się, że w październiku cena Bitcoin(BTC) odbije się od dna z dwucyfrowymi zyskami.

Czy ten tekst był pomocny?


Źródło artykułu