Tegoroczna zrzutka Optimism od początku budziła kontrowersje, a interfejs roszczeń został zamknięty z powodu zbyt dużego popytu.

Token OP, który ma zaledwie jeden dzień, już stracił ponad 43% z wczorajszej ceny szczytowej. 1 czerwca OP osiągnął maksimum na poziomie 2,10$, zyskując 47% w stosunku do ceny startowej 1,43$. Dobre czasy trwały jednak krótko, ponieważ nowi posiadacze tokenów zaczęli się wycofywać, powodując spadek ceny do najniższego poziomu 1,09$.

Dostawca rozwiązań warstwy drugiej Ethereum chciał nagrodzić . early adopters, DAO voters, multi-sig signers i Github donors, ale ich lojalność nie została odwzajemniona.

Koniec z Airdropami dla sprzedających

To miał być pierwszy airdrop z kolejnym planowanym dla szerszej grupy użytkowników sieci, ale to może się zmienić, jeśli nowa propozycja zostanie przegłosowana.

1 czerwca członek społeczności Optimism, '0xJohn’, zainicjował akcję propozycję . zatytułowana „Użytkownicy, którzy sprzedali początkową zrzutkę OP, powinni przestać kwalifikować się do wszystkich przyszłych zrzutek.”

Wyraził w nim swoją irytację z powodu wyprzedaży tokenów, stwierdzając:

„Widziałem już wystarczająco dużo portfeli, które zbierają OP airdrop i wymieniają go prosto na Uniswap. Te konta nie odgrywają konstruktywnej roli w zarządzaniu Optymizmem”.

Dodał, że nie ma nic złego w maksymalizacji zysku, ale dodał, że te konta są „kontrproduktywne” dla celów protokołu. Optimism twierdzi, że zrzucił tokeny na prawie 249 000 kwalifikujących się adresów.

0xJohn wymienił cztery adresy, które wyrzuciły cały zrzut, przy czym jeden z nich wymienił 32 421 OP na 45 894 USDC przed wysłaniem go poza ekosystem, co określił jako „czysto najemnicze, strata netto dla Optimism”.

Zaproponował wykluczenie takich kont z przyszłych zrzutów i stworzenie publicznej listy portfeli, które dopuszczają się takiego zachowania.

„Dlaczego Optimism Collective ma nadal nagradzać tego typu najemników, którzy porzucają swoje tokeny na pierwszy rzut oka? Dlaczego jakiekolwiek przyszłe zrzuty miałyby nagradzać takie adresy?”.

Większość z około 300 odpowiedzi na tę propozycję zgodziła się z nią.

W momencie pisania tego tekstu cena OP spadła o 26% i wynosiła 1,19$, według CoinGecko.

The Same Old Story

Optimism nie jest jedyną platformą, która ucierpiała z powodu airdropu tokenów. To samo wydarzyło się podczas zrzutu UNI Uniswap i ponownie, gdy Ethereum Name Services zrzuciło tokeny ENS posiadaczom domen Ethereum.

Ceny UNI spadły o połowę w ciągu kilku dni po ich uruchomieniu we wrześniu 2020 roku, a ceny ENS spadły o 40% w ciągu zaledwie trzech dni po ich debiut w listopadzie 2021 roku.

Wydaje się, że lojalność wobec projektu sięga tak daleko, zwłaszcza gdy w grę wchodzą darmowe pieniądze.

OFERTA SPECJALNA (Sponsorowana)

Binance Free $100 (Exclusive): Użyj tego linku aby się zarejestrować i otrzymać 100$ za darmo i 10% zniżki na opłaty za Binance Futures w pierwszym miesiącu. (terms).

PrimeXBT Oferta Specjalna: Użyj tego linku aby się zarejestrować i wpisz kod POTATO50, aby otrzymać do 7,000$ na depozyty.
Źródło artykułu