Całe podniecenie wokół metawersum, wirtualnego świata, który według prognoz ma być w przyszłości centrum przyciągania interakcji społecznych, zapewne szybko nie ucichnie, gdyż prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdoğan zadeklarował się jako jego fan.

Per lokalnego kanału medialnego, DailySabah, prezydent polecił urzędnikom rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AK Party) prowadzenie prac nad nowymi rozwiązaniami, w tym metaverse, kryptowaluty, i mediów społecznościowych, posunięcie, które naśladuje pewne zainteresowanie południowokoreańskiego polityka kryptowalutami i metaverse.

Zgodnie z doniesieniami, prezydent zlecił kluczowym osobom w partii zbadanie wymienionych odrostów przemysłu i przeanalizowanie ich implikacji na przyszłość. Prezydent jest szczególnie zainteresowany możliwościami metaverse i chce, aby w wirtualnym świecie zostało zorganizowane forum, na którym on również będzie gościem.

Narody przyjmujące innowacje oparte na technologii blockchain są zawsze dobre dla branży, a podczas gdy Turcja może nie plasować się jako jedna z globalnie renomowanych gospodarek, prezydent Erdoğan jest szanowanym liderem na całym świecie, a jego potencjalne poparcie dla metawersum jako rewolucji technologicznej może nadać ogromny wzrost niszy jako całości.

Podczas gdy metaverse jest koncepcją, która od dawna jest pionierem w protokołach Blockchain, cała koncepcja weszła w centrum uwagi, gdy Meta Platforms Inc powiedziała, że bada nowe inicjatywy metaverse, które zredefiniują przyszłość interakcji społecznych.

Więcej niż pięć globalnych firm bada teraz możliwości monetyzacji metaverse, jednocześnie budując nowe produkty dla swoich fanów w dzisiejszych czasach.

Samsung Electronics America jest jedną z tych firm. Firma wprowadziła na rynek . wirtualną wersję swojego nowojorskiego sklepu Samsung 837 na Decentraland wcześniej w tym miesiącu, wyjeżdżając jako jeden z gigantów technologicznych, który ma teraz funkcjonalną nieruchomość na blockchainie. Z metaverse przechodzi do głównego nurtu, więcej firm ma zbadać nowe możliwości w przestrzeni wkrótce.

Źródło obrazu: Shutterstock


Źródło artykułu