Kryptowalutowa zima sprawia, że emocje sięgają zenitu. Dyrektor generalny Krakena Jesse Powell znalazł się pod ostrzałem za obronę wpisania na listę nowych LUNA, znanej również jako LUNA 2.0, która ma na celu przeniesienie oryginalnej LUNY – znanej obecnie jako Luna Classic (LUNC) – oraz TerraUSD – znanej obecnie jako TerraUSD Classic (USTC) – na wyższy poziom. powróciły z martwych.

Szanowane nazwiska w branży kryptowalutowej, takie jak Nic Carter z Castle Ventures, wypowiedziały się przeciwko decyzji, podczas gdy w osobnym wątku tweeta Powell rzucił się na sprzedającego shorty Jima Chanosa, który zbudował duży short przeciwko Coinbase, największemu konkurentowi Krakena.

Carter po prostu napisał na Twitterze „dlaczego” do oficjalnego konta Kraken na Twitterze, które ogłosiło notowanie nowego LUNA.

Kraken, czwarta co do wielkości giełda kryptowalut na świecie, wymienia ponad 160 kryptowalut. Lista ta rośnie każdego miesiąca, od Bitcoina (BTC), Filecoin (FIL), aż po drugą wersję LUNA, która obecnie zajmuje 164. miejsce w indeksie cenowym.

Pierwsze załamanie na giełdzie Terra pochłonęło około 50 miliardów dolarów, powodując infolinie dla samobójców zostały przypięte do subreddita Terra.podczas gdy dokumenty prawne ujawniają, że założyciel Terraform Labs, Do Kwon zlikwidował dwa oddziały i całą firmę dni przed katastrofą.

Powiązane: Giełdy wspierają „plan odrodzenia Terra 2.0” poprzez zrzuty, notowania, odkup i spalanie

Projekt ten został następnie hard-forked i ponownie uruchomiony z niewielką lub żadną rekompensatą dla zubożałych inwestorów. Na przykład zrzut z powietrza, nie poszedł zgodnie z założeniami twórców, ponieważ tokeny były nierównomiernie rozprowadzane. Od tego czasu nowa LUNA spadła z poziomu prawie 20 dolarów do mniej niż 8 dolarów, pomimo 90% skoku ceny. napędzanego przez zrzut z Binance.

Wykres cenowy dla LUNA pokazujący pompę Binance 30 maja. Źródło: CoinMarketCap

Powell powołuje się na to, że „zapotrzebowanie klientów” było motywem wprowadzenia LUNA na giełdę. Rohan Grey, asystent profesora prawa na Uniwersytecie Willamette, zwrócił uwagę Powellowi na to posunięcie, argumentując: . że eBay nie pozwala oszustom pozostać na platformie e-commerce, więc dlaczego giełdy kryptowalut miałyby pozwolić Terrze zająć miejsce przy stole? Komentarz był żartem do stwierdzenia Powella na temat Krakena:

„Jesteśmy rynkiem, jak eBay. Handlarze BTCBTC nie płacą rachunków.”

Powell pokazał już wcześniej zdecydowaną stronę swoich działań, zamykając niedawno globalną siedzibę Krakena, ponieważ „San Francisco nie jest bezpieczne”. Jednak jeśli chodzi o pieniądze i Krakena, „staramy się być jak najbardziej niezależni od aktywów” – napisał na Twitterze.

„Fiat i większość akcji to śmieci, ale gdzie tu oburzenie? Dochody z tych innych monet opłacają wszystkie zabezpieczenia, lobbing i marketing pro-BTC.”

W osobnym wątku na Twitterze Kraken bronił przyszłości giełd kryptowalutowych. W Crypto Critics Corner (Kącik Krytyków Kryptowalut) W podcaście Chanos – amerykański menedżer inwestycyjny – szczegółowo opisał shorta, którego zbudował przeciwko Coinbase, największej amerykańskiej giełdzie kryptowalut. Według Powella w ciągu najbliższych 10 lat nastąpi „zmiana paradygmatu”, a giełdy kryptowalutowe wyjdą na tym jako zwycięzcy.

Pomijając spory i wpisy na Twitterze, dla tych, którzy szukają sygnałów w wojnie na słowa, Powell podzielił się swoimi preferencjami inwestycyjnymi dotyczącymi wyboru Bitcoina, inwestowania na giełdach lub obu tych opcji:

Kraken nie odpowiedział natychmiast na prośbę Cointelegraph o komentarz.