Dyrektor generalny i główny oficer inwestycyjny Soros Fund Management, Dawn Fitzpatrick, twierdzi, że kryptowaluty są na czasie i już weszły do głównego nurtu. Uważa również, że recesja jest nieunikniona.

Prezes Funduszu Sorosa: Crypto Is Here to Stay

Dawn Fitzpatrick, dyrektor generalny i główny oficer inwestycyjny Soros Fund Management, omówiła kryptowaluty i gospodarkę Stanów Zjednoczonych w wywiadzie z Davidem Rubensteinem, wyemitowanym we wtorek na antenie Bloomberga. Soros Fund Management został założony w 1970 roku przez George’a Sorosa i jego byłego partnera biznesowego Jima Rogersa.

Fitzpatrick została zapytana o swój pogląd na kryptowaluty. Odnosząc się do zapowiedzi Fidelity, by zezwolić na inwestycje w bitcoiny na kontach emerytalnych 401(k), odpowiedziała:

To się nie zmieni. Myślę, że przeszedł do głównego nurtu.

Członek zarządu dodał: „Jedynym zastrzeżeniem, które bym powiedział, jest to, że … wpływ na klimat będzie się coraz bardziej koncentrował, więc w tym kontekście myślę, że ethereum może zyskać nieco więcej uwagi niż bitcoin”.

Zauważyła też, że „technologia blockchain będzie miała wiele wspaniałych zastosowań”.

Fitzpatrick o amerykańskiej gospodarce i recesji

Szefowa Soros Fund Management podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat doniesień, że gospodarka amerykańska skurczyła się w pierwszym kwartale tego roku. „Kiedy patrzysz na PKB, myślę, że najważniejszą kwestią jest to, że zmniejszył się on z powodu importu netto, który był ujemny, co oznacza, że importujemy dużo towarów z zagranicy. A to dlatego, że popyt konsumpcyjny i korporacyjny jest silny. Myślę więc, że w tym odczycie PKB jest jakaś srebrna podszewka” – wyjaśniła.

Odpowiadając na pytanie, czy jej zdaniem nadchodzi recesja, Fitzpatrick powiedziała:

Wiele się dyskutuje o zbliżającej się recesji, a wniosek jest taki, że recesja jest nieunikniona. To kwestia tego, kiedy.

Jeśli chodzi o wysoką inflację i podniesienie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną, szef funduszu Sorosa powiedział: „Nie ma wątpliwości, że stopy procentowe pójdą w górę, a Fed będzie działał bardzo szybko. Jednak stopy procentowe netto po uwzględnieniu inflacji są nadal ujemne, więc polityka monetarna jest nadal bardzo łatwa.”

Podsumowała: „Nie sądzę, żebyśmy uniknęli recesji. Myślę tylko, że będzie ona bardziej odległa, niż ludzie się spodziewają”.

Co sądzisz o komentarzach prezesa Soros Fund? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kevin Helms

Student ekonomii austriackiej, Kevin odkrył Bitcoina w 2011 roku i od tamtej pory jest jego ewangelistą. Interesuje się bezpieczeństwem Bitcoina, systemami open-source, efektami sieciowymi oraz przecięciem ekonomii i kryptografii.
Image Credits: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Disclaimer: Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi on bezpośredniej oferty ani zachęty do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacji czy poparcia dla jakichkolwiek produktów, usług czy firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z użyciem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu