Polygon (MATIC) pojawił się jako jeden z najlepszych wyników wśród wysoko notowanych kryptowalut w dniu 26 stycznia, ponieważ cena wzrosła o prawie 17%, aby osiągnąć intraday high na poziomie 1,825 USD.

Zyski pojawiły się pośród synchronicznego odbicia na całym rynku kryptowalut, które rozpoczęło się 24 stycznia. W szczegółach, inwestorzy i handlowcy wlali ponad 250 miliardów dolarów w aktywa cyfrowe, na czym skorzystał Bitcoin (BTC), Ether (ETH) i wielu innych w tym procesie.

Wyniki czołowej piętnastki kryptowalut w ciągu ostatnich 15 dni. Źródło: TradingView

Polygon – rozwiązanie do skalowania wtórnego dla blockchain Ethereum, również spieniężył odbicie na rynku kryptowalut. Wycena jej rodzimego tokena, MATIC, wzrosła z tak niskiego poziomu jak 9,77 miliarda dolarów w dniu 24 stycznia do tak wysokiego jak 13,58 miliarda dolarów dwa dni później.

Tymczasem jego cena skoczyła z 1,312 USD do 1,825 USD w tym samym okresie – to prawie 40% zysku w ciągu zaledwie trzech dni.

Posiedzenie Fed i głośne zatrudnianie

Najnowsza fala zakupów na rynku poligonów pojawiła się przed komunikatem Rezerwy Federalnej na temat jej podwyżce stóp procentowych zaplanowana na popołudnie 26 stycznia.

W szczegółach, kryptowaluty również przeszły kilka whipsaws w ostatnich miesiącach nad oczekiwaniami, że bank centralny USA będzie rozpocznie serię podwyżek stóp procentowych w celu walki z inflacją. Podobnie, rynki akcji ucierpiały z powodu perspektywy kurczącego się bilansu Fed i wyższych stóp.

Według . Luca Paolini, główny strateg w Pictet Asset Management, ludzie mogą mieć oczekiwania, że ostatnie zawirowania na rynku akcji i rosnący rozdźwięk między Ukrainą a Rosją, który przyciągnął uwagę sojuszników NATO, może mieć Fed ton w dół jego retoryki podwyżki stóp.

Mimo to, Polygon zdołał wyprzedzić czołowych rywali, takich jak Bitcoin i Ethereum, pod względem zysków intraday i wydaje się, że zatrudnianie na wysokim szczeblu było główną przyczyną tego stanu rzeczy.

Jak donosi Cointelegraph 25 stycznia, szef YouTube’a ds. gier, Ryan Watts, opuścił giganta streamingu, aby dołączyć do Polygon Studios, tokena gamingowego i niefungowalnego (NFT), wspieranego przez fundusz 100 milionów dolarów imiennika protokołu layer-2.

Powiązane: Altcoiny księgują 40% zysku po Bitcoinie, a rynek kryptowalut wchodzi w rajd ulgi

Wiadomości te pozornie zwiększyły apetyt inwestorów na MATIC, skłaniając go do radzenia sobie lepiej niż inne kryptowaluty o dużej kapitalizacji.

Utrzymane kluczowe poziomy wsparcia

Gwałtowne odbicie kursu MATIC uplasowało go z powrotem powyżej 200-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (200-dniowa EMA; niebieska fala na poniższym wykresie), poziomu istotnego ze względu na jego rolę w ograniczaniu spadkowej tendencji rynku.

Dzienny wykres cenowy MATIC/USD. Źródło: TradingView

W dniu 25 stycznia byki na MATIC próbowały odzyskać 200-dniową EMA jako wsparcie prawie tydzień po jej utracie. Spadek i odbicie wokół niebieskiej fali wyglądały bardzo podobnie do akcji cenowej w okresie lipiec-sierpień ubiegłego roku, kiedy to zamknięcie powyżej tej fali doprowadziło do rajdu cenowego o 200% plus.

Fraktal pokazuje silny sentyment kupna wśród traderów MATIC w pobliżu 200-dniowej EMA.

W związku z tym, gdyby cena utrzymała się powyżej wsparcia, jej prawdopodobieństwo kontynuacji trendu wzrostowego wydaje się wyższe. Niemniej jednak, bycze momentum grozi wyczerpaniem w pobliżu oporu linii trendu spadkowego MATIC, jak widać na powyższym wykresie.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie muszą odzwierciedlać poglądów Cointelegraph.com. Każda inwestycja i ruch handlowy wiąże się z ryzykiem, należy przeprowadzić własne badania przy podejmowaniu decyzji.