Poniżej znajduje się pełny darmowy artykuł z ostatniego wydania Bitcoin Magazine Pro, Bitcoin Magazine’s newsletter rynków premium. Aby być jednym z pierwszych, którzy otrzymają te spostrzeżenia i inne analizy rynku bitcoin prosto do swojej skrzynki pocztowej, zapisz się teraz.

The Merge

15 września Ethereum planuje przejść przez długo zapowiadane „Merge”, w którym protokół przejdzie z mechanizmu konsensusu PoW (proof-of-work) na mechanizm konsensusu PoS (proof-of-stake).

W tym raporcie przedstawimy szczegóły działania mechanizmu proof-of-stake w Ethereum, używając definicji technicznych pochodzących z dokumentów Ethereum. Po drugie, ocenimy przejście na proof-of-stake z punktu widzenia pierwszych zasad, w tym wyjaśnimy, dlaczego wiele argumentów przemawiających za tym przejściem jest prawdopodobnie błędnych. Na koniec omówimy czynniki ryzyka związane z mechanizmem PoS w Ethereum, porównując i kontrastując zarządzanie z Bitcoinem i mechanizmem konsensusu PoW, aby przedstawić podstawowe różnice między tymi systemami.
Źródło artykułu