W ramach próby ratowania krachu LUNA i UST, Luna Foundation Guard (LFG) zlikwidowała 80 081 BTC, ale monety te zostały przyjęte z otwartymi ramionami przez podmioty posiadające mniej niż 10 000 Bitcoinów.

Dostawca informacji rynkowych Glassnode wyjaśnił .:

„Podczas wyprzedaży wywołanej przez LUNA na początku maja, łącznie 80,081 BTC zostało zlikwidowanych przez Strażników Fundacji Luna. Co ciekawe, od tego czasu wielkość podaży w posiadaniu podmiotów < 100 BTC wzrosła o 80 724 BTC. Świadczy to o transferze z LFG do posiadaczy <100 BTC."

Obraz

Source: Glassnode

Kiedy w sieci Terra zaczęło się dziać źle, LFG postanowiło sprzedać swoje rezerwy Bitcoinów, aby spróbować powstrzymać upadek tokenów LUNA i UST na początku zeszłego miesiąca.

Jednak decyzja ta zapadła trochę za późno, ponieważ szkody zostały już wyrządzone, jak twierdzi dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao (CZ).

CZ miał wcześniej skomentował .:

„Drużyna Terra powoli używała swoich rezerw, by przywrócić peg. Całego incydentu można było uniknąć, gdyby użyli swoich rezerw, gdy wartość pegów wynosiła 5%. Gdy wartość monet spadła już o 99% (czyli 80 miliardów dolarów), próbowali użyć 3 miliardów dolarów na ratunek. Oczywiście, to się nie udało.”

Statystyki Glassnode pokazują więc, że rezerwy Bitcoinów przeszły z rąk LFG do podmiotów posiadających mniej niż 100 BTC.

Czy faza akumulacji powraca?

Faza akumulacji w BTC wydaje się powracać w oparciu o różne wskaźniki. Ki Young Ju, CEO CryptoQuant, wskazał:

„Ostatnia faza akumulacji Bitcoina miała miejsce w połowie 2020 roku i trwała 6 miesięcy. Od maja 2022 roku jest dla mnie całkiem oczywiste, że BTC jest w fazie akumulacji. Instytucje, które napędzały hossę w 2021 roku, również kupowały w tym przedziale 25-30 tys. dolarów.”

Dostawca informacji rynkowych On-Chain College odniósł się do podobnych odczuć i stwierdził .:

„Bitcoin wszedł w strefę silnej akumulacji (kolor biały), która pokazuje nam, że większe podmioty (lub duży % sieci) akumulują”.

Obraz

Source: Glassnode

Akumulacja jest byczym znakiem, ponieważ kupuje się więcej monet, więc dopiero się okaże, jak Bitcoin się zachowa.

Źródło obrazków: Shutterstock
Źródło artykułu