Wielu inwestorów mogło przegapić ogromny kamień milowy, który Solana (CRYPTO: SOL) i Solana ekosystem tokenów niezabezpieczalnych (NFT) właśnie osiągnął: po raz pierwszy Solana przyniosła większy dochód ze sprzedaży NFT w ciągu 24 godzin niż Ethereum (CRYPTO: ETH).

Jeśli chodzi o NFT, Ethereum jest 800-funtowym gorylem w pokoju, a inicjatywy takie jak Crypto Kitties, Crypto Punks i Bored Ape Yacht Club po raz pierwszy udostępniają NFT publicznie. Dzięki takim gwiazdom, jak raper Jay-Z, który kupił CryptoPunka, czy brazylijski piłkarz Neymar, który kupił Bored Ape, Ethereum sprawiło, że NFT zadebiutowały na całym świecie.

Ważny punkt zwrotny

Biorąc pod uwagę rosnącą obecność Ethereum w branży kryptowalutowej, zaskakujące było to, że 24 maja w godzinach porannych 25 maja Solana prześcignęła Ethereum w dziennym wolumenie sprzedaży. Według danych CryptoSlam Solana prześcignęła Ethereum z 24,3 mln dolarów sprzedaży do 24 mln dolarów Ethereum.

Solana przebija

Solana przebija Ethereum tego dnia, po części dzięki uruchomieniu inicjatywy Trippin’ Ape Tribe, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzięki sprzedaży w wysokości 14,5 miliona dolarów projekt ten wyprzedził wszystkie inne indywidualne zbiórki NFT w tym dniu. Nie był to jednak pierwszy raz, gdy pojedyncza kolekcja Solana znalazła się na szczycie dziennej listy przebojów dla pojedynczej kolekcji NFT. 27 kwietnia inny popularny projekt, Okay Bears, sprzedając 18 milionów dolarów, stał się pierwszym NFT spoza Ethereum, który w ciągu 24 godzin przewodził wszystkim kolekcjom NFT pod względem sprzedaży.

Zwiększona dostępność

W dającej się przewidzieć przyszłości te kamienie milowe mogą stać się coraz bardziej powszechne. Solana NFT są obecnie obsługiwane przez OpenSea, największy na świecie rynek NFT, który został niedawno wyceniony na 13,3 miliarda dolarów w rundzie finansowania. Wcześniej OpenSea była przeznaczona wyłącznie do handlu Ethereum, a następnie NFT firmy Polygon (CRYPTO: MATIC). Idąc w ślady OpenSea, Rarible, konkurent OpenSea, wkrótce potem udostępnił NFT Solana na swojej platformie.

Chociaż ci nowi gracze zapewnią szerszemu gronu kolekcjonerów i inwestorów dostęp do Solana NFT, będą również konkurować z Magic Eden, już prężnie działającym rynkiem NFT opartym na Solanie. Magic Eden miał więcej użytkowników w ciągu tygodnia i wyższy wolumen transakcji niż OpenSea w ciągu poprzednich siedmiu dni, jak twierdzi Li Jin, jednak OpenSea nadal prowadzi w łącznych przychodach za ten tydzień.

Co to oznacza?

Biorąc pod uwagę historię i wysokie ceny wielu NFT z Ethereum, jest mało prawdopodobne, że Solana kiedykolwiek prześcignie Ethereum jako najpopularniejszy blockchain do sprzedaży NFT – przynajmniej na razie. Jest to jednak znak, że NFT Solany zyskują na popularności i że Solana staje się wiarygodnym konkurentem dla Ethereum w przestrzeni NFT.

Według danych CryptoSlam, w ciągu ostatnich 30 dni Solana sprzedała około 330 milionów dolarów w NFT, w porównaniu do 3,1 miliarda dolarów w sprzedaży NFT Ethereum. Solana stała się kluczowym graczem, ale wciąż ma przed sobą długą drogę, by osiągnąć poziom Ethereum; mimo to można to uznać za zaletę, ponieważ wciąż ma dużo miejsca na rozwój. Podczas gdy Ethereum ma dziesięć razy więcej miesięcznych obrotów niż Solana.

Solana wyprzedza drugi najpopularniejszy blockchain, Flow (CRYPTO: FLOW), który jest domem dla NBA Top Shot NFTs i ma kapitalizację rynkową nieco poniżej 23 milionów dolarów. Popularność tych NFT jest również korzystna dla Solany jako całości, ponieważ przyciąga do sieci więcej użytkowników.

Źródła: MSN

Przeczytaj więcej artykułów tutaj…


Źródło artykułu