Globalna platforma oszczędnościowa i kredytowa z aktywami cyfrowymi Ledn ogłosiła nadchodzące uruchomienie produktu hipotecznego zabezpieczonego bitcoinami, nazywając go „pierwszym produktem tego rodzaju, który trafi na rynek.” Firma pozyskała również 70 milionów dolarów, co podnosi jej wycenę do 540 milionów dolarów.

Bitcoin-Backed Mortgage – 'The First Product of Its Kind to Hit the Market’

Ledn ogłosił w środę „zbliżające się uruchomienie produktu hipotecznego zabezpieczonego bitcoinami”, który według firmy jest „pierwszym produktem tego rodzaju, który trafił na rynek.” Szczegóły ogłoszenia:

Ta hipoteka umożliwi klientom Ledn wykorzystanie swoich udziałów w bitcoinach do zakupu nieruchomości, jednocześnie nadal korzystając z potencjalnej aprecjacji cen obu aktywów.

Ledn oferuje oprocentowane konta oszczędnościowe i pożyczki zabezpieczone bitcoinami, umożliwiając klientom dostęp do kapitału bez konieczności sprzedaży swoich udziałów w kryptowalutach.

Firma twierdzi, że ma zarejestrowanych klientów w ponad 127 krajach, a 44% jej klientów pożyczkowych znajduje się w Ameryce Łacińskiej. „Inicjacje kredytowe Ledn w USD wzrosły o ponad 25x, a aktywa na platformie przekroczyły 1,7 miliarda dolarów – co stanowi wzrost o 4000% od III kwartału 2020 roku. W tym samym okresie jego baza zarejestrowanych użytkowników wzrosła prawie 10x” – zauważa komunikat.

W odniesieniu do nadchodzącego produktu hipotecznego zabezpieczonego bitcoinami, Ledn wyjaśnił, że „klienci będą mogli mieszać równą ilość bitcoinów i zabezpieczenia nieruchomości jako część pożyczki hipotecznej.” Firma celuje w ponad 100 milionów dolarów w bitcoin-backed hipotecznych originations do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.

Zauważając, że lista oczekujących na produkt hipoteczny zabezpieczony BTC rośnie, Ledn zauważył:

Obecnie w trybie pilotażowym, Ledn bitcoin-backed hipoteka jest slated być szeroko dostępne dla klientów w USA i Kanadzie na początku 2022 roku.

Ponadto Ledn ogłosił w środę, że zabezpieczył 70 milionów dolarów w rundzie finansowania serii B, „co przynosi jego wycenę do 540 milionów dolarów.”

Uczestniczący inwestorzy venture to White Star Capital, Kingsway Capital, Coinbase Ventures, Alan Howard, Parafi Capital, Susquehanna Private Equity Investments, Global Founders Capital, Hashed, CMT Digital, Ascendant Capital i John Pfeffer.

W ogłoszeniu dodano, że firma „wykorzysta ten nowy kapitał, aby wzmocnić swój bilans, aby wspierać szybki wzrost swojej działalności w zakresie pożyczek aktywów cyfrowych, w tym swój nowy produkt hipoteczny zabezpieczony bitcoinami.”

Co sądzisz o uruchomieniu przez Ledn produktu hipotecznego zabezpieczonego bitcoinami? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Bitcoin News
Finanse, Bitcoin Lending, Bitcoin loans, bitcoin mortgage, bitcoin mortgages, bitcoin-backed mortgage, crypto mortgages, crypto-backed mortgage, ledn, ledn bitcoin


Źródło artykułu