Merkle Science, firma zajmująca się przewidywaniem ryzyko i inteligencja kryptowalut platforma ogłosiła rozszerzenie o ponad 19 milionów dolarów swojej rundy finansowania serii A, zwiększając łączną kwotę pozyskaną do ponad 24 milionów dolarów.

Nowe inwestycje pomogą przyspieszyć rozwój firmy i zostaną przeznaczone na ekspansję w Stanach Zjednoczonych i Europie, a także na badania i rozwój w rozwijających się segmentach, takich jak analityka i kryminalistyka w zakresie NFT, DeFi i protokołów mostów kryptowalutowych.

Pakiet rozwiązań Merkle Science monitoruje ponad 3 miliony aktywów cyfrowych miesięcznie i obejmuje kryptowaluty reprezentujące 96% obecnego rynku kryptowalut o wartości 1,13 biliona dolarów. Firma wykorzystuje uczenie maszynowe do monitorowania transakcji i ograniczania ryzyka w celu zapewnienia zgodności z przepisami AML, oferuje narzędzie do analizy kryminalnej kryptowalut, które śledzi skradzione fundusze i umożliwia prowadzenie dochodzeń, udoskonaloną analizę due diligence i raportowanie podmiotów, a także szkolenia w zakresie zgodności z przepisami kryptowalutowymi i prowadzenia dochodzeń.

BECO Capital, Susquehanna affiliate (Darrow Holdings) i K3 Ventures współkierowały rozszerzeniem, przy udziale nowych inwestorów, w tym Republic Crypto, Summer Capital, 500 StartUps APAC i US, Aspen Digital, HashKey Capital i Coinhako. Dołączyli do nich dotychczasowi inwestorzy: Kraken Ventures, Digital Currency Group (DCG), Kenetic, Uncorrelated Ventures, Fenbushi Capital, Lucy Gazmararian z Token Bay Capital oraz Libertus Capital.

Kilka wektorów rynkowych zbiegło się, aby napędzić wykładniczy globalny popyt na rozwiązania firmy. Należą do nich: szybkie przyjęcie technologii blockchain w branży usług finansowych, w tym przez wiele dużych instytucji; rosnący wpływ i koszty ataków hakerskich i exploitów, takich jak exploit Nomad i exploit Ronin Bridge; oraz zwiększona kontrola regulacyjna, taka jak NYDFS’s Virtual Currency Guidance, FINCEN’s Advisory on Illicit Activity Involving Convertible Virtual Currency oraz nałożenie sankcji na Tornado cash i Blender.io przez amerykański Departament Skarbu.

Te wydarzenia, wraz z rządowym podejściem „enforcement-first” i ogromnymi karami nałożonymi ostatnio na firmy takie jak Robinhood i BlockFi, uświadomiły potrzebę silniejszych i bardziej powszechnych rozwiązań w zakresie zgodności, zarządzania ryzykiem i kryminalistyki w tej przestrzeni.

Merkle Science zaspokaja tę potrzebę, dostarczając rozwiązania nowej generacji w zakresie wykrywania zagrożeń kryptowalutowych, ograniczania ryzyka, prowadzenia dochodzeń i zgodności z przepisami instytucjom finansowym, firmom kryptowalutowym, uczestnikom DeFi, platformom NFT i agencjom rządowym.

„W ciągu ostatniego roku odnotowaliśmy ponad 300% wzrost, pomimo rozpoczęcia poważnego rynku niedźwiedzia w kryptowalutach i w całej szerszej gospodarce światowej. Firmy z branży Web3, instytucje finansowe i organy regulacyjne nadal inwestują w zgodność z przepisami dotyczącymi kryptowalut i kryminalistykę. Ostatnie głośne wydarzenia w tej przestrzeni, w tym upadki dużych firm i masowe włamania, są wyraźnym wskaźnikiem potrzeby znacznie solidniejszego zarządzania ryzykiem, kryminalistyki i zgodności dla aktywów cyfrowych.”
– Prezes i współzałożyciel Merkle Science Mriganka Pattnaik

Aby wesprzeć swoje cele, Merkle Science powiększyło ostatnio swój zespół kierowniczy, w którym znajdują się talenty z Paypal, Luno, Bank of America, FBI i DOJ, o nowego Chief Revenue Officer Fernando Castellanos – lidera sprzedaży z Nowego Jorku i byłego wiceprezesa Forter, doświadczonego w skalowaniu organizacji.

Źródło:
MerkleScience.com


Źródło artykułu