Fireblocks, a blockchain infrastructure & crypto tech providerogłosił dziś uruchomienie nowego, dedykowanego silnika „Web3 Engine” z zestawem narzędzi dla deweloperów do tworzenia produktów DeFi, GameFi i NFT.

Ponadto, nowy silnik web3 Fireblocks pozwala deweloperom na łatwe budowanie dApps na szczycie stosu technologicznego Fireblocks lub bezpieczny dostęp do pełnej gamy istniejących aplikacji web3.

„Ponieważ już teraz zapewniamy bezpieczną platformę i zestaw narzędzi deweloperskich dla firm do budowania cyfrowych aktywów i kryptowalut, odblokowanie dostępu do web3 było ważnym kolejnym krokiem. Teraz, dzięki w pełni dostosowanemu doświadczeniu w łączeniu się z web3, chcemy przyspieszyć uruchomienie nowej fali superaplikacji.”
– Michael Shaulov, CEO FIreblocks

Aby wejść w interakcję z aplikacjami web3, użytkownicy muszą łączyć się z tymi stronami za pomocą portfela kryptowalutowego. Jakiekolwiek niewłaściwe zarządzanie kluczami prywatnymi stworzy zagrożenie dla bezpieczeństwa, które może narazić na ryzyko miliardy dolarów środków użytkowników lub inwestorów.

W miarę jak wschodzący sektor staje się coraz bardziej atrakcyjnym celem dla hakerów, Fireblocks umożliwia następnej generacji firm web3, jak np. Animoca, Stardust, MoonPay, Xternity Games, Griffin Gaming, Wirex, Celsius i Utopian Labs z możliwością zapewnienia najwyższego poziomu ochrony przed ludzkimi błędami i złośliwymi atakami hakerów.

Dla studiów gier, serwisów NFT i instytucji planujących budowę produktów web3, Fireblocks dostarcza kompleksowy i bezpieczny pakiet rozwiązań web3.

Nowy Fireblocks’ Web3 Engine zawiera:

  • Web3 custody technology, która umożliwia tworzenie i bezpośrednią opiekę nad milionami portfeli użytkowników końcowych.
  • Łączność z ponad 35 sieciami blockchain, takimi jak OpenSea, Rarible, Uniswap, Aave Arc, dYdX, oraz bezpieczny dostęp do najlepszych dApps bezpośrednio z konsoli Fireblocks.
  • Silnik tokenizacji do zarządzania pełnym cyklem życia dla whitelisting, bicia, palenia i transferu tokenów, w tym NFT i aktywów związanych z grami z najlepszych blockchainów z kompatybilnością EVM i non-EVM.
  • Rest API i SDK, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji Fireblocks poprzez łatwą w użyciu bibliotekę kodu ze szczegółową dokumentacją.
  • Zarządzanie środkami finansowymi dla bezpiecznego przechowywania, transferu i możliwości zysku.
  • Zaawansowana kontrola polityk dostępu do web3 i transakcji w celu ustalenia limitów kwotowych dla przelewów dla dowolnych inteligentnych kontraktów, aby lepiej zarządzać ryzykiem.

Źródło:
fireblocks.com/web3


Źródło artykułu