Kaiko, dostawca m.in. danych o rynku kryptowalut klasy instytucjonalnej, ogłosił dziś partnerstwo z Algoracle, pierwszą natywną usługą wyroczni na blockchainie Algorand. Dane rynku kryptowalutowego Kaiko zostaną zintegrowane ze zdecentralizowaną siecią wyroczni Algoracle, dostępną do wykorzystania w inteligentnych kontraktach.

Zdecentralizowane wyrocznie odgrywają istotną rolę w gospodarce DeFi, a solidne wyrocznie są kluczem do rozwoju blockchaina takiego jak Algorand. Wyrocznie umożliwiają wykorzystanie danych ze świata rzeczywistego w inteligentnych kontraktach na blockchainie, co jest wymogiem dla realizacji procesów finansowych, które opierają się na zewnętrznych danych cenowych.

Kaiko + Algoracle

Nawet jeśli warstwowe inteligentne kontrakty mogą być potężnymi narzędziami, nadal są ograniczone do informacji dostarczonych na blockchainie, na podstawie którego są zbudowane.

Gdy Algoracle ukończy swoją zdecentralizowaną infrastrukturę wyroczni, aplikacje oparte na Algorand będą mogły subskrybować bogaty pakiet ofert danych kryptowalutowych Kaiko do wykorzystania w inteligentnych kontraktach.

Algoracle buduje zdecentralizowaną sieć wyroczni na blockchainie Algorand.

Algoracle rozpoczął się jako zwycięzca w Encode’s Algorand jesienny hackathon, przed przejściem do otrzymania fundacji Algorand’s Price Oracle Supa Grant do budowy usługi.

„Wierzymy, że dostawcy danych powinni być w stanie zaoferować swoje usługi bezpośrednio aplikacjom opartym na Algorand i jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem testowania infrastruktury, aby umożliwić dostawcom klasy instytucjonalnej, takim jak Kaiko, połączenie z aplikacjami Algorand”.
– CEO Algoracle, Abdul Osman

Przegląd: Algoracle

Hiper Algoracle koncentruje się na utrzymywaniu dokładnych i aktualnych danych ze świata rzeczywistego na inteligentnym kontrakcie z jak najmniejszą infrastrukturą (wystarczającą do przenoszenia danych i zabezpieczenia systemu). Aby zapewnić, że dane są w pełni zdecentralizowane, Algoracle utrzymuje mechanizmy zbierania i agregacji danych tak zdecentralizowane, jak to tylko możliwe.

Więcej informacji na temat architektury Algoracle można znaleźć w jego najnowszym whitepaper.


Źródło artykułu