Worlds Inc. (OTCQB: WDDD), pionier, który stworzył pierwsze metawersje 3D, platformy e-commerce dla metawersji oraz technologie kluczowe dla interaktywnych gier wieloosobowych online, ogłasza dziś, że jego debiut na arenie tokenów niezbywalnych (NFT) będzie obejmował NFT z BowieWorld, pierwszej na świecie globalnej metawersji dla gwiazd, stworzonej w 1999 r. przez legendarnego muzyka Davida Bowiego i Worlds Inc. BowieWorld był pierwszym interaktywnym wirtualnym światem online (obecnie znanym jako metawersum) dla gwiazdy, który zawierał również pierwszą platformę e-commerce metawersum, gdzie Bowie oferował do kupienia własne awatary, muzykę, sztukę, ubrania i inne artefakty.

CrossTower Inc, jedna z najlepiej ocenianych na świecie giełd kryptowalutowych i rynek NFT, będzie gospodarzem zrzutów BowieWorld NFT. Worlds i CrossTower będą ogłaszać daty i szczegóły rzadkich i ekskluzywnych zrzutów BowieWorld NFT w okresie poprzedzającym Światowy Zjazd Fanów Davida Bowiego w Liverpoolu, Wielka Brytania, 17-19 czerwca 2022 roku. Worlds Inc. CEO Thom Kidrin i Ron Roy, współzałożyciel pionierskiego internetowego fanklubu UltraStar z legendą rocka Davidem Bowie, przedstawią „The BowieWorld Odyssey” na konwencji Bowiego, gdzie opowiedzą o swojej współpracy z Davidem Bowie i synem Bowiego Duncanem Jonesem przy realizacji wizjonerskich koncepcji i tworzeniu technologii, które znacząco podniosły poprzeczkę dla zaangażowania i doświadczeń fanów na całym świecie i posłużyły za podstawę kolekcji BowieWorld NFT.

Thom Kidrin, Worlds Inc. CEOstwierdził: „David Bowie był jedną z pierwszych gwiazd, które dostrzegły potencjał rodzącego się internetu i wykorzystały każdy jego aspekt, jaki był dla niego dostępny pod koniec lat 90. Praca z Davidem była niesamowitym doświadczeniem, które pozwoliło nam napiąć nasze kreatywne mięśnie i pomóc w kształtowaniu przyszłości przemysłu rozrywkowego. Dlatego też jest bardzo stosowne, by w naszej pierwszej ofercie NFT znalazł się BowieWorld, który był pionierem w dziedzinie metawersji i handlu elektronicznego – dwóch bardzo ważnych elementów, które położyły podwaliny pod dzisiejszą branżę NFT.”

Zobacz, jak daleko posunęły się metawersy od 1999 roku. BowieWorld został zachowany w oryginalnym formacie vintage, dostępnym dla komputerów PC (nie Mac) pod adresem www.BowieWorlds.com.


Źródło artykułu