Ostatnie wydarzenia sugerują, że Tezos i jego rodzima moneta, XTZ, mogą znaleźć się w niepewnym scenariuszu.

  • Cena XTZ ujawnia byczy trend
  • Kluczowy opór na poziomie 1,48 USD
  • Wsparcie dla ceny Tezos na poziomie $1.44

25 sierpnia grupa użytkowników sieci pod nazwą Baking Bad twierdziła, że giełda kryptowalutowa Binance niesłusznie zamroziła aktywa o wartości ponad 1 miliona dolarów.

W międzyczasie autorzy wezwali społeczność Tezos do zaprzestania wspierania grupy kierowanej przez Changpeng Zhao (CZ) poprzez wycofanie swoich środków z giełdy.

Podczas gdy giełda kryptowalut szybko odpierała zarzuty, cena XTZ zaczęła szukać na wykresach ropy naftowej.

W momencie publikacji cena monety z zabezpieczeniem Proof-of-Stake (PoS) wynosiła 1,48 USD. Dane z CoinMarketCap pokazują, że cena spadła o 10,10% w ciągu poprzedniego dnia.

Spadek ceny XTZ był największy w ciągu ostatnich siedmiu dni, niezależnie od tego, że większość kryptowalut na rynku była na czerwonym tle.

Cena Tezos (XTZ) w strefie wybicia

Według CoinMarketCapCena XTZ spadła o 0,44% i wynosi 1,46$.

Widzimy, że cena Tezos znajduje się obecnie w strefie przełamania między 1,48 a 1,44 USD na wykresie 1-dniowej analizy cen.

Na następną akcję może wpłynąć ruch wykonany w którymś z tych kierunków. W ciągu ostatnich 24 godzin byki przejęły inicjatywę i doprowadziły cenę Tezos do poziomu 1,47 USD.

Chart: TradingView.com

Górne ograniczenie wstęgi Bollingera, na poziomie 1,48 USD, jest poziomem największego oporu dla byków, podczas gdy dolne ograniczenie, na poziomie 1,42 USD, jest poziomem bezpośredniego wsparcia.

Ponieważ linia MACD znajduje się powyżej linii sygnału, wskaźnik MACD nadal odzwierciedla byczy impet.

Co więcej, wskaźnik RSI obecnie umiarkowanie rośnie i znajduje się na poziomie 65. Sugeruje to, że w najbliższym czasie byki mają siłę przebicia, aby podnieść ceny do góry. Jednak bycze momentum wykazałoby oznaki chwiejności, gdyby wskaźnik RSI spadł poniżej 60.

Binance działa zgodnie z dyrektywami sądu

W odpowiedzi na oskarżenie Baking Bad, Binance oświadczył, że ich wybór nie był arbitralny i że giełda nie ponosi winy. Giełda stwierdziła również, że postępuje zgodnie z wytycznymi sądu.

Przed oskarżeniem ekipy Baking Bad o pochopny osąd, Binance zwróciło również uwagę na fakt, że odrzuciło możliwość współpracy.

Jak wygląda sytuacja XTZ po tej dyskusji? Zgodnie z danymi z wykresu czterogodzinnego XTZ/USDT, wydaje się, że incydent ten miał negatywny wpływ na XTZ.

Zarówno Binance, jak i Baking Bad reagowały jednak na siebie w związku z konfiskatą. Giełda przyznała, że niewiele mogła zrobić, aby powstrzymać zamrożenie aktywów, mimo że darczyńcy XTZ twierdzą, że spełnili prośbę Binance.

Przyszły przebieg sprawy nie był intuicyjnie jasny. Ponadto XTZ nie wykazywał żadnych sygnałów entuzjazmu.

XTZ total market cap at $1.7 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Featured image from Zipmex, chart from TradingView.com

Źródło artykułu