Eter (ETH) do dolara amerykańskiego (USD) przyciągnęła największą liczbę traderów od stycznia do marca 2022 roku, według platformy transakcyjnej Capital.com.

W swoim raporcie kwartalnym, Capital.com zauważył . że w 2021 roku najwięcej traderów posiadał Dogecoin (DOGE) do pary USD. Jednak para ETH/USD po raz pierwszy zajęła miejsce dla większości traderów w ramach platformy transakcyjnej.

W raporcie kwartalnym odnotowano, że obrót kryptowalutami wzrósł o 93% w ciągu kwartału. Pomimo pozytywnych statystyk, w raporcie przyznano, że wzrost przychodów nie odzwierciedla szerszych trendów rynkowych, ponieważ liczba ta została osiągnięta dzięki kilku jednodniowym skokom wolumenu.

Capital.com podkreślił również, że szerszy rynek znajduje się obecnie w stanie braku zainteresowania. Według głównego analityka Capital.com, Davida Jonesa, Bitcoin (BTC) od listopada do stycznia wpłynął na zainteresowanie kryptowalutami wśród traderów detalicznych. Dodatkowo analityk wspomniał, że traderzy kryptowalutowi są „stworzeniami stadnymi” napędzanymi przez momentum.

Po wysokim udziale inwestorów w styczniu, kolejne miesiące przyniosły spadek. W lutym liczba osób handlujących aktywami cyfrowymi na platformie spadła o 16%. W kolejnym miesiącu liczba ta spadła o kolejne 10%.

Powiązane: Im więcej wiesz o Bitcoinie, tym bardziej jesteś optymistą: Badanie bloków

W poniedziałek cena ETH zbliżyła się do granicy 2000 dolarów a BTC wspiął się powyżej 30 900 dolarów. Analitycy zauważyli jednak, że pomimo tego odbicia, trend wzrostowy cen może okazać się słabszy niż wyniki z połowy roku 2021. Z drugiej strony, niektórzy analitycy zauważyli również, że istnieje możliwość odbicia się do poziomu 2700 dolarów w okresie letnim.

Tymczasem sieć testowa Ropsten na Ethereum przesuwa się w kierunku proof-of-stake (PoS) konsensus. Tim Beiko, deweloper Ethereum, podzielił się wiadomością, że 8 czerwca sieć testowa Ropsten połączy się z nową siecią Ropsten Beacon Chain, która została uruchomiona w poniedziałek. Po tym przejściu dwie kolejne sieci testowe o nazwach Goerli i Spolia przejdą na PoS, zanim rozpocznie się migracja do głównej sieci Ethereum.