Do końca roku pozostało już tylko 18 dni. Ethereum Fuzja, wydaje się, że sentymenty w dużym stopniu wygasły. Cena ETH usilnie stara się utrzymać kluczową strefę wsparcia 1500$ przez dłuższy czas, ale niedźwiedzie nie pozostawiają bykom miejsca na rozstrzygnięcia. To zmusza cenę do znacznego spadku.

Kilka dni wcześniej cena ETH przebiła się przez dolne wsparcie rosnącego kanału równoległego i pokazała odrodzenie prawdopodobnego niedźwiedziego trendu. Jednak znany analityk uważa, że Ethereum wraca do domu, by wkrótce osiągnąć poziom 500 dolarów.

Analityk odnosi się do domu jako dolnego wsparcia zakrzywionej akumulacji, którą druga największa kryptowaluta osiągała podczas każdej korekty. Aktywa te wcześniej w latach 2016, 2017 i 2020 osiągnęły te poziomy lub spadły poniżej nich, wyznaczając dolne granice niedźwiedziego cyklu. Dlatego też, zdaniem analityka, cena ETH jest przygotowana na to, by w najbliższych dniach uderzyć w poziomy w okolicach 500 dolarów, co zderzy się z dolnym wsparciem krzywej.

Z drugiej strony, Ethereum Fuzja zbliża się wielkimi krokami, a oficjalny start zaplanowany jest na 06 września wraz z aktualizacją Bellatrix. Oczekiwano, że nastroje na rynku się poprawią, podnosząc na duchu całą przestrzeń kryptowalutową. Niestety, byki nadal są uwięzione na szczytach w okolicach 1700 dolarów, a cena ETH wydaje się być przygotowana na wyznaczenie nowych minimów, zanim zapoczątkuje znaczący wzrost.


Źródło artykułu