Bitcoin jest po raz kolejny bliższy odnotowania kolejnego niedźwiedziego weekendu, ponieważ trwa tak bardzo oczekiwane załamanie. Ku zaskoczeniu wszystkich, cena BTC zaledwie tydzień wcześniej wzrosła powyżej 25 000 USD, podczas gdy wielu wierzyło, że dominacja niedźwiedzi może się zmniejszyć. Jednak cała bycza akcja poszła na marne wraz z 8-minutowym przemówieniem przewodniczącego Fed, w którym poruszono temat gospodarki amerykańskiej i inflacji.

W ciągu ostatnich 24 godzin z globalnej kapitalizacji rynku zniknęło prawie 70,63 mld dolarów, podczas gdy amerykański rynek akcji stracił prawie 1,25 bln dolarów.

Po spadku o ponad 8%, kurs cena BTC próbowała przezwyciężyć niedźwiedzią presję, ale nastroje na rynku nie wydają się obecnie sprzyjać bykom. Dlatego też poprzednia niedźwiedzia formacja może się powtórzyć, ciągnąc Bitcoina w kierunku niższego wsparcia poniżej 16 000 USD.

Cena Bitcoina (BTC) może nie osiągnąć 100 tys. dolarów przez następne 2-3 lata!

W ciągu ostatnich 8 miesięcy cena tej gwiezdnej kryptowaluty spadła o ponad 70% w stosunku do maksimów na poziomie 69 000 dolarów. Dlatego też, jeśli trend miał być skorygowany, odbicie musiało nastąpić kilka miesięcy wcześniej. Ponieważ trend niedźwiedzi nadal trwa i nie ma oznak ożywienia, można założyć, że niedźwiedzie mogą pozostać silne do końca 2022 roku, a także w pierwszej połowie 2023 roku.

Z tego powodu, nawet jeśli cena BTC zacznie się odradzać, to ze względu na obniżony wolumen i mniejszą zmienność, tempo może pozostać niższe niż zwykle. Według popularnego analityka, Bitcoin może spaść do 11000 dolarów na początku 2023 roku.

Ponadto analityk uważa, że cena może wzrosnąć maksymalnie o 75 000 dolarów do stycznia 2025 roku, a tym samym rozciąga możliwość trendu bocznego panującego przez długi czas. Biorąc pod uwagę obecne cele, cena BTC wydaje się gotowa do odbicia i przetestowania lokalnych maksimów na poziomie około 22 500 lub 23 000 dolarów do końca sierpnia.

Ruch ten może mieć na celu jedynie upłynnienie shortów, a także złapanie w pułapkę byków, które po cenie 22 000 USD będą chciały sprzedać Bitcoina. Jednak wraz z początkiem niedźwiedziego września oczekuje się, że cena BTC mocno spadnie i w połowie sierpnia osiągnie poziom 16 000 dolarów. Jednak aktywa wydają się być pewne, że po osiągnięciu nowych minimów nastąpi silne odbicie, które w ciągu najbliższych kilku tygodni może wywindować Bitcoina powyżej 20 000 USD.

Czy ten artykuł był pomocny?


Źródło artykułu