Reklama

&nbsp

&nbsp

Opłaty transakcyjne Ethereum spadły do poziomu ostatnio widzianego w lipcu 2021 roku, pośród szerszej wyprzedaży na rynku kryptowalut.

Według danych Bitinfocharts, średnia opłata transakcyjna w sieci na dzień 29 maja wynosiła 3,77$. Dziś, 1 czerwca, wzrosła ona do 6,16$. Jest to jednak wciąż mało, biorąc pod uwagę, że na początku roku wartość ta utrzymywała się w przedziale 36-54$.

C:UsersMt41DownloadsCapture.PNG

Zazwyczaj opłaty transakcyjne lub gazowe Ethereum są symbolizowane w gigawei („Gwei”). Użytkownicy, którzy chcą dokonywać transakcji w sieci, muszą uiścić niewielką opłatę, która może wzrosnąć, jeśli sieć zostanie przeciążona. Na początku zeszłego miesiąca średnia wysokość opłat transakcyjnych wzrosła do 196 dolarów w wyniku implozji ekosystemu Terra.

W kontekście gwałtowny wzrost opłat za gaz był spowodowany tym, że użytkownicy przekazywali więcej stablecoinów opartych na Ethereum w tym tether (USDT) i USDC firmy Circle po depegu TerraUSD(UST), powodując zbyt duże zatory w sieci. Obecnie, pomimo spowolnienia rynku, NFT nadal odpowiadają za 30% do 45% dziennego zużycia gazu Ethereum i liczby transakcji w sieci.

Według Santimenta, wyjątkowo niski poziom opłat może wskazywać na bardzo małą aktywność w sieci Ethereum. Może to również oznaczać stagnację i strach użytkowników, co oznacza, że „nikt nie jest zainteresowany robieniem czegokolwiek”. Jednak historycznie (ale nie oznacza to, że automatycznie) ceny $ETH rosną po tym, jak średnia wartość transakcji spada poniżej 5 dolarów.

Reklama

&nbsp

&nbsp

Mimo że opłaty za gaz są obecnie niskie, problemy Ethereum z opłatami wydają się być dalekie od zakończenia. Ciągłe odraczanie fuzji nadal zagraża atrakcyjności transakcyjnej sieci, dając przewagę konkurencyjnym blockchainom, takim jak Cardano, Solana i Avalanche.

Jak podaje . ZyCrypto poinformował.Oczekuje się, że problemy Ethereum z opłatą za gaz i wysokim zużyciem energii zostaną rozwiązane dzięki shardingowi po scaleniu. Trudno jest jednak określić, kiedy odbędzie się iteracja dowodu stawki, ponieważ deweloperzy sieci wciąż podają sprzeczne daty. Jednak, w ostatnich raportach, Tim Beiko i Vitalik Buterin zasugerowali, że sierpień będzie miesiącem, w którym Eth 2.0 trafi do mainnetu.


Źródło artykułu