Reklama

&nbsp

&nbsp

Po intensywnym pociągnięciu przez niedźwiedzie w ostatnich miesiącach, a zwłaszcza w czerwcu, rynki kryptowalutowe z trudem odzyskały część poniesionych strat, a w lipcu nastąpiła seria okresowych rajdów ulgi. Po konsolidacji, która miała miejsce w zeszłym tygodniu, BTC znów jest notowany powyżej ceny realizacji, co wskazuje na bycze sygnały.

Handel powyżej ceny realizacji jest jedną z oznak zbliżającej się hossy

Zgodnie z wykresem dostarczonym przez platformę analityczną CryptoQuant, zrealizowana cena Bitcoina wynosi obecnie 20,5 tys. dolarów – jest to wartość, którą aktywo wygodnie przekroczyło, ponieważ handluje powyżej poziomu 20 tys. dolarów, a rynki wykazują oznaki dalszych wzrostów.

Handel powyżej zrealizowanej ceny wskazuje, że byki wkrótce przejmą kontrolę nad przestrzenią, ponieważ pokazuje, że większość uczestników rynku jest obecnie w zysku. Zrealizowana cena Bitcoina to średni koszt zakupu aktywów – jest to w zasadzie stosunek wszystkich BTC po cenie, za jaką zostały zakupione, do liczby BTC w obiegu.

Czerwiec przyniósł najtrudniejsze poziomy kryptowalutowej zimy, a aktywa spadły do rekordowo niskiego poziomu. BTC nie został oszczędzony w tym spadku. Na początku lipca rynki odnotowały niewielkie zyski, na czele z BTC. Zyski te zostały szybko utracone w pierwszym tygodniu lipca, ale od 7 lipca nastąpił kolejny rajd, który przyniósł pocieszenie tej przestrzeni.

Kilku analityków zauważyło, że nie należy ufać temu rajdowi, ponieważ rozpoczął się w weekend, powołując się na brak konkretnych podstaw. Mimo to BTC kontynuował go aż do osiągnięcia poziomu 22 tys. dolarów, co stanowi imponujący wzrost z konsolidacji w strefie 19 tys. dolarów w późniejszych dniach czerwca.

Reklama

&nbsp

&nbsp

BTC NUPL dalej pokazuje, że inwestorzy są ogólnie w zysku

BTC nadal rośnie, osiągając 20 lipca jednomiesięczny szczyt na poziomie 24 196 dolarów, po czym znów się obniża. Po spadku do najniższego poziomu 20 776 dolarów 26 lipca, niektórzy analitycy przewidywali dalsze spadki, zwłaszcza że walor był notowany poniżej ceny realizacji, co wskazywało na możliwe straty dla posiadaczy.

Ponieważ cała przestrzeń finansowa, w tym społeczność kryptowalutowa, oczekiwała na posiedzenie FOMC, na którym Fed ujawni swoją podwyżkę stóp referencyjnych, inwestorzy spodziewali się dalszych spadków na rynkach kryptowalut. Jednak po ujawnieniu podwyżki stóp procentowych o 75 punktów bazowych, wśród odradzających się rynków, aktywa kryptowalutowe utrzymały się na plusie.


Źródło artykułu