Quant Network, dostawca blockchain klasy korporacyjnej ogłosiła dziś, że jej blockchain gateway Overledger zapewnia teraz użytkownikom możliwość tworzenia natywnych tokenów QRC-721 non-fungible (NFT) i wdrażania ich na Ethereum, Polygon i XDC sieci główne.

Programiści mogą pracować z QRC-721 poprzez Overledger Tokenise, jeden z Quant’s premium APIsktóre umożliwiają nawet osobom z niewielkim lub żadnym doświadczeniem programistycznym tworzenie, wdrażanie i zarządzanie następną generacją bezpiecznych, interoperacyjnych tokenów i aktywów cyfrowych w obsługiwanych sieciach.

Za pomocą łatwego w użyciu interfejsu użytkownika, Quant Connectużytkownicy mogą wejść w interakcję z Tokenise, aby uruchomić i wyświetlić swoje tokeny. Po wdrożeniu, aplikacje mDApps mogą wywoływać różne funkcje, aby odczytywać dane i inicjować transakcje w celu interakcji z tokenami za pośrednictwem QRC smart contract.

Ten najnowszy typ żetonu QRC (QRC-721) został wprowadzony wraz z istniejącymi żetony zamienne QRC-20, które mogą być używane do płatności, a także funkcjonować jako stablecoiny.

Tokeny QRC-721 funkcjonują jak ich standardowy odpowiednik w Ethereum (ERC-721), z takimi samymi definicjami i strukturą jak tokeny inteligentne. Podczas gdy tokeny ERC-721 są przeznaczone wyłącznie do zarządzania w sieci Ethereum, tokeny QRC-721 są bezpieczne i agnostyczne, dzięki czemu działają w wielu technologiach księgi rozproszonej.

Token typu QRC-721 jest przeznaczony dla osób, które chcą zdigitalizować przedmioty kolekcjonerskie, dzieła sztuki i inne.

Więcej informacji na temat nowej aktualizacji Overledgera można znaleźć na stronie V2.2.12 release notes.


Źródło artykułu