Dywersyfikacja inwestycji to odwieczna rada. Inwestowanie pieniędzy w akcje, surowce, kontrakty terminowe, obligacje itp. to realne opcje. Jednak jednostki nie chcą poprzestać na opcjach, które mają przed sobą. Chcą sięgnąć po opcje dostępne poza granicami swojego kraju. Jednak polityka i przepisy gospodarcze stanowią przeszkodę dla inwestorów chcących inwestować w akcje innych krajów. I tu właśnie z pomocą przychodzi DeFi.

Inwestowanie w amerykańskie akcje nie jest takie proste

Stany Zjednoczone Ameryki są domem dla jednych z największych korporacji na świecie. Firmy takie jak Disney, Tesla, Amazon, Netflix, Facebook (Meta) itd. są notowane na rodzimych giełdach. Jednak niektórzy inwestorzy nie mają do nich dostępu.

Ograniczenia geograficzne to jedna kwestia, ale inwestorzy i handlowcy mieszkający w krajach rozwijających się również nie mają możliwości bezpośredniego inwestowania w amerykańskie akcje.

Zmienia się to w przypadku DeFiChain, ponieważ Zdecentralizowane finanse (DeFi) udostępniła ludziom taką możliwość, wykorzystując możliwości blockchaina.

DeFiChain ułatwia inwestowanie w amerykańskie akcje

Zbudowany na blockchainie Bitcoin DeFiChain wykorzystuje innowacyjną metodę zapewnienia dostępu do amerykańskich akcji poprzez notowanie dTokenów, które śledzą cenę akcji bazowej bez jej zabezpieczenia. W ten sposób pomaga traderom i inwestorom uzyskać ekspozycję cenową na ich ulubione aktywa z dowolnego miejsca na świecie.

Ta szybko rozwijająca się platforma ma bogatą listę aktywów na platformie, która rozszerza się jeszcze bardziej, ponieważ co cztery tygodnie dodaje tokeny głosowane przez społeczność. Ostatnio cztery nowe tokeny $dDIS – Walt Disney Co, $dMCHI – iShares MSCI China ETF, $dMSTR – MicroStrategy Incorporated oraz $dINTC – Intel Corporation zostały dodane dla użytkowników DeFiChain.

Co więcej, inwestycja jest niezależna od wielkości Twojego portfela. Na przykład, jeśli nie stać cię na zakup akcji TSLA, możesz kupić zaledwie 1/10 tokenów dTSLA lub nawet mniejsze frakcje, ponieważ dTokeny mogą być frakcjonowane.

To otwiera drzwi nie tylko do zdywersyfikowanego portfela, ale także do portfela efektywnego kosztowo. Mówiąc o kosztach, DeFi jest często krytykowany za wysokie opłaty za gaz i koszty transakcji, ponieważ większość z nich jest oparta na Ethereum.

Nawet w tej chwili koszt dokonania prostej transakcji na Ethereum przekracza 1,41 USD, a transfer tokena ERC-20 kosztuje ponad 4,35 USD.

DeFiChain rozwiązuje ten problem, utrzymując opłaty handlowe na znacznie niższym poziomie. Ponadto oferuje korzyści płynące ze zwiększenia zysków dzięki wydobywaniu płynności poprzez wykorzystanie akcji posiadanych przez użytkownika, a nie tylko ich posiadanie.

Dodatkowo, niedawno po przejściu oczekiwanego hard forka Fort Canning Road, platforma umożliwiła opcję arbitrażu tokenów, dając przedsmak usługi Future and Options Trading, która ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Dzięki DeFiChain możesz nie tylko inwestować w akcje z siedzibą w USA, ale także robić o wiele więcej niż oferują tradycyjne platformy DeFi.


Źródło artykułu